Technologická firma AppLovin zverejnila oficiálnu ponuku na kúpu Unity

Technologická firma AppLovin zverejnila oficiálnu ponuku na kúpu Unity

 

Obchod, ktorý zruší obchod.

Softvérová spoločnosť AppLovin zaslala správnej rade spoločnosti Unity, ktorá vytvára engine s rovnomenným názvom ponuku na akvizíciu celej spoločnosti v celkovej hodnote 17,54 miliardy dolárov. Ide o niečo vyššiu sumu, ako je v súčasnosti odhadovaná hodnota spoločnosti Unity (15 miliárd dolárov).

Išlo by o efektívne spojenie oboch spoločností, ktoré by ponechalo súčasným akcionárom Unity 49% v hlasovacích právach. Správna rada Unity na čele so šéfom spoločnosti Johnom Riccitiellom oznámila, že celú ponuku dôsledne zváži a následne zvolí ďalší postup. Riccitiello by sa v tejto novej spojenej spoločnosti stal šéfom.

„Počas poslednej dekády sme vybudovali inovatívnu spoločnosti v oblasti marketingu na smartfónoch a pri monetizácii. Unity je jednou z vedúcich platforiem, ktorá pomáha vývojárom premeniť ich nápady do 3D obsahu v reálnom čase. S rozsahom, ktorý by prinieslo zjednotenie našich riešení a inovácií očakávame, že herní vývojári budú z tohto partnerstva ťažiť a budú viesť mobilný herný sektor v novej kapitole rastu.“

Ak by Unity prijalo túto ponuku tak by to znamenalo, že ich nedávno ohlásená spolupráca so spoločnosťou IronSource by sa neuskutočnila.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk