Eidos Montreal sa údajne chce vrátiť k sérii Deus Ex!

Eidos Montreal sa údajne chce vrátiť k sérii Deus Ex!

 

To, čo Square nedovolil.

Ako je už známe, Square Enix sa rozhodol predať svoje západné štúdiá spoločnosti Embracer Group za 300 miliónov dolárov. A jedným z predaných štúdií je aj Eidos Montreal – tvorcovia skvelých Deus Ex hier, Shadow of the Tomb Raider a Guardians of the Galaxy.

A zdá sa, že tí, ktorí dúfali, že tento predaj umožní štúdiu návrat k sérii Deus Ex by sa mohli dočkať. Redaktor GiantBomb a insider Jeff Grubb totiž v novej edícii svojho podcastu prezradil, že Eidos „chce, aby sa séria Deus Ex vrátila“ a ich ambície sú dokonca také, že chcú vytvoriť to, „čo Cyberpunk 2077 nemohol.“

Efektívne, presun pod Embracer Group by mal štúdiu otvoriť dvere smerom k pokračovaniu a zamestnanci údajne momentálne dúfajú, že k uzavretiu obchodu dôjde čo najskôr. Square Enix im totiž vytvorenie pokračovania Deus Ex nedovolil.

Ako je známe, vydanie Deus Ex: Mankind Divided bolo pre Square Enix sklamaním a napriek tomu, že tento projekt bol plánovaný ako dvojica po sebe nasledujúcich hier (technicky mal Eidos vytvoriť Mankind Divided a následne Mankind Divided 2), Square pokračovanie jednoducho zrušil a presunul štúdio na Shadow of the Tomb Raider hru a následne na vývoj hry pod Marvel licenciou z čoho sa vykľula hra Guardians of the Galaxy.

Samozrejme to však znamená, že v súčasnosti žiaden Deus Ex v aktívnom vývoji nie je a ak aj štúdio dospeje k názoru, že chcú ísť touto cestou, tak si na výsledok ešte počkáme.

Zdroj: Twitch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk