Už žiadne ďalšie info o Return to Monkey Island kvôli toxickej komunite?

Už žiadne ďalšie info o Return to Monkey Island kvôli toxickej komunite?

 

Hráči určitých komunít sú až priveľmi toxickí. Kto by to bol ale povedal o tejto.

Return to Monkey Island to nemá na ružiach ustlané už od ohlásenia. Prvotnú radosť z nového dielu prakticky okamžite vystriedali nemé pohľady pýtajúce sa, či s týmto vizuálom to Ron Gilbert myslí skutočne vážne. Hate a osobné útoky na tvorcov sa ale naďalej stupňovali a to až do momentu, kedy si Ron povedal, že stačí a ukončil svoj osobný blog o hre. O pár hodín ho síce znova nahodil, avšak je stále neznáme, či o hre bude publikovať aj naďalej. Podľa jeho slov z neho vyprchala všetka radosť zo zdieľania informácií s hráčmi.

Nebudeme sa tváriť, že sme nejako príliš nad vecou. Vizuál Return to Monkey Island je skutočne kontroverzný a ani my by sme dvakrát neváhali, ak by sme mali zahlasovať za zmenu. Avšak aby kvôli tomu niekto útočil na tvorcu, ktorý dáva do projektu celé svoje srdce? To v žiadnom prípade. O to viac je to absurdné preto, že ide o mierumilovnú sériu, ktorej úlohou je predovšetkým rozosmievať hráčov (a taktiež im spôsobovať pekelnú frustráciu pri zákysoch, ale nebuďme detailisti).

Séria Monkey Island už od počiatku vždy vykazovala zmeny štýlov. Prvé dva diely si boli vcelku pixelovato podobné, avšak tretí už pôsobil ako klasický kreslený film a štvrtý diel sa zasa presunul k 3D postavám pohybujúcim sa po pre-renderovaných pozadiach. Netreba síce ešte ani zabudnúť na piaty diel od Telltale, ktorý si mnohé vypožičiaval zo štvorky ale ponúkal to v neporovnateľne pokročilejšej kvalite. Každý Monkey Island sa snažil ak nie priamo o iný štýl, tak ale aspoň o o niečo pozmenený. Return to Monkey Island spadá do kategórie tých Monkey Island hier, ktoré radikálne menia svoj vizuál, ale to nie je dôvod, aby bol tvorca série častovaný nadávkami a už tobôž nie vyhrážkami.

Najdôležitejšie predsa stále nakoniec bude to, ako sa Return to Monkey Island bude hrať. Ak to bude presne tak ako klasické diely, potom ten najnovší budeme brať všetkými desiatimi.

Zatiaľ posledný trailer predstavujúci hrateľnosť

Zdroj: NintendoLife

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk