Akcionári Activision Blizzard ponechali Bobbyho Koticka v kresle šéfa spoločnosti

Akcionári Activision Blizzard ponechali Bobbyho Koticka v kresle šéfa spoločnosti

 

Zmena asi nemá zmysel.

Väčšina akcionárov spoločnosti Activision Blizzard hlasovala za to, aby súčasná správna rada spoločnosti na čele so šéfom vydavateľstva Bobbym Kotickom zostala na svojich pozíciách. Udialo sa tak na pravidelnom stretnutí akcionárov v utorok.

Za súčasnú zostavu správnej rady hlasovalo až 91% a predĺžili tak mandát členov až do ďalšieho výročného stretnutia v roku 2023.

To však pravdepodobne už nebude potrebné, pretože v tomto čase sa očakáva, že Activision Blizzard už bude v rukách Microsoftu, ktorý ohlásil kúpu vydavateľstva v januári za 68,7 miliardy a uzavretie obchodu sa očakáva najneskôr do 30. júna 2023.

Aj preto sa neočakávalo, že sa na čele spoločnosti udejú zmeny. A to aj napriek tomu, že Kotick zažil veľmi perný rok. Od polovice roka 2021 sa totiž Activision Blizzard zmieta v škandáloch týkajúcich sa sexuálneho obťažovania, sexizmu a rasizmu, ktoré okrem iného vyústili v odchod šéfa Blizzardu. Najmä po tom, čo Wall Street Journal zverejnil reportáž, ktorá jasne hovorila, že Kotick nie len že vedel o tom, čo sa v jeho spoločnosti deje, ale dokonca aj kryl previnilcov.

Tak či tak, meniť správnu radu tesne pred predajom asi nemalo veľký zmysel.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk