Epic Games zaplatil štúdiu Frogwares presun z Ukrajiny

Epic Games zaplatil štúdiu Frogwares presun z Ukrajiny

 

Pomoc v čase vojny.

Vývojárske štúdiá na Ukrajine to posledné tri mesiace nemajú jednoduché. Ruská invázia Ukrajiny ohrozila nie len ich prácu, ale aj ich životy a pochopiteľne skomplikovala ich fungovanie. A zatiaľ čo tvorcovia S.T.A.L.K.E.R. 2, štúdio GSC už potichu presúva svojich vývojárov do Česka, tak nie každé štúdio má financie na to, aby takýto presun utiahlo.

Do tejto situácie vstúpila spoločnosť Epic Games, ktorá štúdiu Frogwares (štúdio sídli v Kyjeve) darovala tzv. Epic MegaGrant, ktorý má pomôcť štúdiu presunúť svoje vývojárske sily z Kyjeva a podporiť vývojárov, ktorých zasiahol konflikt.

„Sme hrdí na to, že sme dostali Epic MegaGrant od Epic Games. V súčasnosti je Ukrajina stále vo vojnovom konflikte. Počas tohto času sme my, ako štúdio držali pozitívne zmýšľanie a robili sme všetko preto, aby biznis fungoval a aby mali zamestnanci našu podporu. Vojna negatívne ovplyvnila produkciu nášho štúdia a vytvorila dezorganizáciu. Prostriedky z Epic MegaGrant budú kľúčové na presunutie štúdia do bezpečnejších oblastí a pomôžu tým, ktorí sa presúvajú do vzdialených oblastí Ukrajiny a ďalších krajín EU aby si udržali finančnú stabilitu,“ napísal Alex Striuk zo štúdia Frogwares.

Epic Mega Grant je schéma, ktorá pomáha vývojárom, ktorí používajú Unreal Engine a je vyplácaná v sumách od 5000$ do 500 000$. Akú konkrétnu sumu dostalo Frogwares zatiaľ nevieme.

Štúdio Frogwares nedávo vydalo hru Sherlock Holmes: Chapter One.

Zdroj: Frogwares

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk