Zakladatelia Ubisoftu sa zúfalo snažia zabrániť predaju spoločnosti

Zakladatelia Ubisoftu sa zúfalo snažia zabrániť predaju spoločnosti

 

Sú ochotní ísť aj do rizika.

Akvizičná sezóna v hernom priemysle pokračovala tento týždeň predajom západných štúdií Square Enix spoločnosťou Embracer Group. Nekončíme však, pretože sa začína špekulovať aj o predaní štúdií Warner Bros. a taktiež aj o predaji francúzskeho vydavateľstva Ubisoft.

A práve situácia u posledného menovaného nabrala rýchly spád. Minulý týždeň sa objavili informácie o tom, že dvojica rozvojových spoločností Blackstone Inc. a KKR & Co. začali skúmať účtovné knihy Ubisoftu a uvažujú o kúpe vydavateľstva. Pre hráčov by to však bola asi katastrofa, pretože spoločnosti takéhoto typu väčšinou kúpia problémový podnik, rozkúskujú ho a zbavia sa ho postupne a samozrejme pri tom zarobia.

A zdá sa, že rodina Guillemot, ktorá Ubisoft založila tomu chce za každú cenu zabrániť. Podľa reportáže Dealreporter totiž táto rodina uvažuje o tom, že sa spojí s rozvojovou spoločnosťou a spoločne kúpia Ubisoft. Tým pádom by ho stiahli z akciového trhu a Ubisoft by sa z akciovej spoločnosti stal s.r.o-čkou. Súčasťou tejto dohody rodiny Guillemot a rozvojovej spoločnosti by mal byť fakt, že zostanú pri kormidle Ubisoftu.

V súčasnosti je totiž Ubisoft akciovou spoločnosťou a rodina Guillemot vlastní 15,9% akcií a 22,3% hlasovacích práv. Vzhľadom na problémové obdobie Ubisoftu je však otázne, či by sa ostatní akcionári Ubisoftu bránili ponuke na odkúpenie a ak si teda rodina Guillemot chce zabezpečiť vedúce postavenie vo vydavateľstve, tak jednoducho musia konať.

Akcie Ubisoftu po tejto správe masívne posilnili o viac ako 10% a v súčasnosti je trhová hodnota Ubisoftu na úrovni 5,9 miliardy dolárov.

Zdroj: Dealreporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk