Financial Times: EA bude ďalším cieľom akvizície v hernom priestore

Financial Times: EA bude ďalším cieľom akvizície v hernom priestore

 

Nekončíme...

To bol teda začiatok roka. Keď sme predpovedali pokračujúce nákupy a predaje v hernom priemysle, tak ani vo sne nás nenapadlo, že hneď v prvý mesiac 2022 sa dočkáme dvoch rekordov vo výške akvizícií. Najprv nás ohromilo Take-Two, ktoré kúpilo spoločnosť Zynga za 12,7 miliardy čo bol v tom čase rekord a o týždeň neskôr ohlásil Microsoft masívnu kúpu vydavateľstva Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov.

Zdá sa, že sme dosiahli strop. Aj keď podľa Financial Times to tak nie je. Podľa komentátorov tohto rešpektovaného magazínu bude totiž ďalším cieľom M&A (Merger & Aquisition) vydavateľstvo Electronic Arts, známe vďaka športovým hrám, sériám Battlefield, Sims a štúdiu Respawn.

„EA sedí do tohto popisu. Spoločnosť vyprodukovala série ako Sims a FIFA a taktiež vykonala dve akvizície spoločností Glu Mobile a Playdemic v roku 2021 za celkovú sumu 3,6 miliardy. 500 miliónov užívateľov mesačne, ktorý majú EA hry prekonáva dokonca aj počet užívateľov Activision Blizzard. EA však nie je také úspešné s extrakciou peňazí od hráčov. Marža EA je pod 20 percentami na rozdiel od 35% u Activision Blizzard. EA tak bude atraktívnym cieľom.“

A kto by sa podľa Financial Times mohol buchnúť po vrecku?: „Pre veľkých hráčov v technologickom priemysle to nie je problém. Apple má hodnotu 71x vyššiu, Amazon, Meta, Google a Netflix rozširujú svoje herné divízie. Konkurent Microsoftu Sony môže byť tiež na pozore, aby vybudoval portfólio exkluzívnych hier.“

Súčasná trhová hodnota EA je odhadovaná na približne 38 miliárd dolárov, čo by znamenalo, že pri snahe o kúpu by si možný nový majiteľ EA musel pripraviť aspoň obdobnú sumu, akú zaplatil Microsoft za Activision Blizzard (pri takýchto transakciách sa bežne platí „prémiová“ hodnota, ktorá môže pokojne dosiahnuť 40% navýšenie oproti trhovej cene.)

Uvidíme teda, či to naozaj bude pravda. Dlhšiu dobu je ticho aj čínsky Tencent, takže uvidíme.

Zdroj: FT

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk