Takmer 40 ľudí v Activision Blizzard už dostalo kvôli sexuálnemu škandálu padáka

Takmer 40 ľudí v Activision Blizzard už dostalo kvôli sexuálnemu škandálu padáka

 

Čistky pokračujú.

Už viac ako polroka sa rieši škandál sexuálneho obťažovania, sexizmu a rasizmu naprieč vydavateľstvom Activision Blizzard, čo výrazne poškodilo imidž spoločnosti. A aj keď jeden z hlavných „strojcov“ tejto kultúry vo firme, Bobby Kotick sa stále drží svojej stoličky ako kliešť, tak sa nezabudol pochváliť, že neutešená situácia sa pomaly, ale isto rieši.

Periodikum The Wall Street Journal totiž informovalo o tom, že len od júla dostalo vedenie spoločnosti 700 sťažností od svojich zamestnancov, ktorí sa posťažovali na nepríjemné praktiky kolegov a doteraz stihli prešetriť 90% z nich. Výsledok?

37 ľudí sa už dnes môže titulovať ako bývalí zamestnanci Activision Blizzard, pretože opustili spoločnosť a ďalších 44 bolo disciplinárne stíhaných. Kompletná správa o vyšetrovaní mala byť podľa zdrojov WSJ zverejnená ešte pred Vianocami, no podľa ich zdrojov jej vydanie odložil sám Bobby Kotick.

A ani sa nedivíme. Situácia vo vydavateľstve je stále napätá. QA testeri štúdia Raven Software (Call of Duty Warzone) protestujú už siedmy týždeň kvôli tomu, že Activision prepustil 12 členov QA tímu napriek prísľubu, že prepúšťať nebudú. A je iba otázkou času, kedy sa to začne prejavovať aj na zárobkoch v hre.

Hráči a veľkí streameri sa totiž začínajú sťažovať na katastrofálny stav Warzone z hľadiska bugov a glitchov. Tie však nemá kto otestovať, pretože spomínaní QA testeri štrajkujú. Lenže je len logické, že čím dlhšie tieto bugy a glitche v hre budú, tým viac hráčov bude v hre odchádzať. Activision má tak pred sebou veľkú dilemu. A hodinky tikajú.

Zdroj: WSJ/WP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk