SEGA je pri NFT opatrná, no Konami sa na ne vrhlo vo veľkom

SEGA je pri NFT opatrná, no Konami sa na ne vrhlo vo veľkom

 

Jing-jang.

NFT budú nepochybne veľkou témou herného roka 2022. Ich prínos pre peňaženky vydavateľov a ich otravnosť pre hráčov budú súčasťou boja a zatiaľ čo Microsoft stojí na strane barikády, ktorá NFT kritizuje, tak Square Enix už prejavil záujem a Ubisoft rovno ohlásil svoju NFT platformu Ubisoft Quartz.

Teraz sa k tejto problematike vyjadrili ďalší dvaja vydavatelia. Jeden slovami a druhý činom. Šéf vydavateľstva Sega Haruki Satomi na mítingu s investormi prezradil, že spoločnosť nemá plány pre NFT, blockchain alebo play-to-earn mechaniky v hrách: „Čo sa týka NFT, tak by sme chceli vyskúšať niekoľko experimentov a taktiež sme sa pustili do štúdií, no zatiaľ žiadne rozhodnutie nepadlo. Musíme však pozorne zhodnotiť všetky aspekty, od regulácií v jednotlivých štátoch až po to, čo bude a čo nebude prijaté našimi hráčmi. Ak to bude spĺňať našu misiu „Constantly Creating, Forever Captivating“ tak by sme to zvážili, no ak ide iba o čistú schému na zarábanie peňazí, tak to robiť nebudeme.“

Konami na druhej strane sa do NFT rovno pustilo. Vydavateľ ohlásil „Konami Memorial NFT Collection,“ ktorá obsahuje 14 artworkov pri príležitosti 35. výročia série Castlevania. Tie si budete môcť vydražiť na akcii OpenSea 12. januára 2022. Konami zároveň vyhlásilo, že ide o prvý projekt v tejto oblasti, no zároveň skonštatovali, že budú počúvať reakcie hráčov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk