Posledný klinec do rakvy?: E3 je zrušená aj pre rok 2022

Posledný klinec do rakvy?: E3 je zrušená aj pre rok 2022

 

Bude opäť online náhrada?

O budúcnosti podujatia E3 sa špekulovalo dlho predtým, ako sa vo svete objavila pandémia koronavírusu a tá celý proces značne urýchlila. Preto sme sa v 2020 E3 nedočkali vôbec a o rok neskôr síce pro-forma E3 výstava bola, no iba v digitálnej podobe. A tak sa vlastne maximálne volala E3, no s reálnou E3 mala spoločné iba pramálo.

A ani pre rok 2022 nemáme dobré správy. ESA, ktorá je organizátorom výstavy E3 totiž oznámila, že E3 2022 sa v štandardnej in-person podobe neuskutoční. Organizátori argumentujú pretrvávajúcou pandémiou a zdravotným riskom, ktorý prináša COVID-19. ESA taktiež znepokojuje variant omikron, ktorý sa podľa doterajších informácií šíri oveľa rýchlejšie ako predchádzajúce varianty.

ESA taktiež nespomína žiadnu potencionálnu digitálnu náhradu, ako sa udiala počas minulého roka, no viac informácií sa vraj dozvieme neskôr: „Sme neuveriteľne nadšení z budúcnosti E3 a tešíme sa na oznámenia v budúcnosti.“

Verzia s omikronom má však niekoľko celkom zásadných dier. Analytik Mike Futter totiž ešte v priebehu novembra počul zo svojich zdrojov, že ESA opustila plánované rezervácie v Los Angeles Convention Center a to bolo v čase, kedy žiaden omikron neexistoval. Preto sa to javí skôr ako vhodná výhovorka. Hlavne keď si zoberieme do úvahy fakty, že podujatie sa dalo pokojne spraviť s obmedzeniami týkajúcimi sa očkovania a taktiež skutočnosť, že podľa posledných výskumov je omikron síce nákazlivejší, no menej nebezpečný ako predchádzajúce varianty koronavírusu.

Zdroj: ESA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk