Spoločnosť Take-Two sa dostala do sporu so štúdiom Hazelight kvôli It Takes Two

Spoločnosť Take-Two sa dostala do sporu so štúdiom Hazelight kvôli It Takes Two

 

...okay...

Take-Two má veľmi zaneprázdnených právnikov, čo dokazujú neustále žaloby voči moderom GTA hier. A vedenie spoločnosti im neustále nakladá. Akurát otázkou je, či v manažmente spoločnosti tak trochu nepotratili rozum.

Spoločnosť sa totiž dostala do právneho sporu so štúdiom Hazelight a to kvôli názvu hry It Takes Two. Hazelight si totiž pokúsil vytvoriť ochrannú známku na názov tejto hry, čo je celkom štandardný postup. To sa však nepáčilo spoločnosti Take-Two, ktorej asi vadilo, že názov tejto hry trochu pripomína názov ich spoločnosti.

Zástupcovia štúdia situáciu odmietli komentovať, pretože „stále prebieha spor,“ no zároveň vyjadrili vieru, že situácia sa vyrieši. Taktiež neokomentovali to, či táto situácia znamená, že v prípade vytvorenia pokračovania by museli túto hru nazvať inak.

Take-Two tak pokračuje v celkom pochybnej snahe o vytvorenie trademarku na bežne používané slová. Už dávnejšie sa napríklad pokúšali vytvoriť ochrannú známku na slová ako „rockstar,“ „social club,“ „mafia“ či „civilization“

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk