EA otvára nové štúdio a vývoj novej hry bude viesť „otec“ Master Chiefa

EA otvára nové štúdio a vývoj novej hry bude viesť „otec“ Master Chiefa

 

A ten ostáva v štandardnom žánri.

Vydavateľ Electronic Arts ohlásil otvorenie nového štúdia, ktoré zatiaľ nemá oficiálny názov, no už má svojho prvého zamestnanca. A je ním Marcus Lehto, alebo otec Master Chiefa. Lehto stál pri zrode tejto postavy a spolu so štúdiom Bungie sa podieľal na vývoji všetkých Halo hier až po Halo: Reach. Následne sa podieľal aj na vývoji Destiny, no z Bungie odišiel v roku 2012. Následne si založil štúdio V1 Interactive, ktoré však padlo po neúspechu hry Disintegration. Jeho nové štúdio bude pracovať na FPS hre.

Nové štúdio EA sa bude nachádzať v meste Seattle, ktoré patrí k veľmi populárnym destináciám pre herných vývojárov a EA tak bude mať odkiaľ čerpať talent pre svoje nové štúdio. Nachádza sa tu napríklad štúdio Bungie, 343 Industries, ArenaNet, Monolith, Probably Monsters, Sucker Punch, Turn 10, Undead Labs, Valve a ďalšie.

Zaujímavé na celej situácii je však to, že EA nedávno ohlásilo vytvorenie iného štúdia v oblasti mesta Seattle, ktoré zas vedie bývalý vice-prezident Monolith Productions (Shadow of Mordor) Kevin Stephens. Toto štúdio však bude pracovať na akčnej adventúre z pohľadu tretej osoby.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk