Activision Blizzard sa dočkal ďalšej žaloby, ktorú však veľmi rýchlo „vyriešil“

Activision Blizzard sa dočkal ďalšej žaloby, ktorú však veľmi rýchlo „vyriešil“

 

Ďalšie však pokračujú.

Na Activision Blizzard sa to v posledných mesiacoch sype. Žaloby sa striedajú s odchodmi zo štúdia Blizzard a celá situácia spustila lavínu v ktorej je manažment vydavateľstva obvinený z toho, že dlhé roky ignoroval ľudí v štruktúre svojich štúdií, ktorí praktikovali pracovné prostredie plné sexizmu, sexuálneho obťažovania a rasizmu.

A sype sa to aj ďalej. Vládna organizácia Equal Empoyment Opportunity Commission (EEOC) totiž zažalovala vydavateľstvo Activision Blizzard za to, že „sa objavili prípady, kedy žalované spoločnosti Activision Blizzard Inc, Blizzard Entertainment Inc, Activision Publishing Inc, King.com Inc a ich dcérske spoločnosti boli prostredím pre individuálne prípady sexuálneho obťažovania, diskriminovania tehotných a podobných prípadov.

 Žaloba je výsledkom dlhého vyšetrovania EEOC počas obdobia troch rokov, počas ktorých našli dôkazy o tom, že ženy boli diskriminované na základe pohlavia. Ženy ktoré sa následne sťažovali boli šikanované zo strany zamestnávateľa a ženy dostávali nižší plat ako muži na rovnakých pozíciách.

Activision Blizzard však asi nemal veľký záujem zúčastniť sa ďalšieho pojednávania na súde a preto sa dohodol na mimosúdnom vyrovnaní vo výške 18 miliónov dolárov a zároveň prisľúbil nápravu v týchto oblastiach. Odškodné má „kompenzovať a napraviť všetkých dotknutých žalobcov.“

Takže...jedna žaloba z krku a spoločnosť to ani nebolelo. Veď za posledný finančný rok zarobila spoločnosť viac ako 8 miliárd dolárov, takže toto je skutočne kvapka v mori. Dokonca aj ročná odmena šéfa Activision Blizzard Bobbyho Koticka je omnoho vyššia (157 miliónov dolárov) ako pokuta, ktorú spoločnosť zaplatí.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk