Embracer Group bol opäť raz na nákupoch a získal tri nové herné spoločnosti

Embracer Group bol opäť raz na nákupoch a získal tri nové herné spoločnosti

 

Masívna expanzia pokračuje.

Aj som plánoval začať vtipom, že Embracer Group nakupuje nové herné štúdia rýchlejšie ako ja nové ponožky, no následne som si uvedomil, že vlastne je to pravda. A nejde o to, že by som ponožky nekupoval často, ale skôr o to, že tempo akvizícií tejto švédskej spoločnosti je doslova šialené.

Neprešiel totiž ešte ani mesiac od ohlásenia ôsmych herných akvizícií vrátane štúdií 3D Realms a Slipgate Ironworks a už tu máme ďalšiu várku nákupov. V pazúroch Embracer Group skončili ďalšie tri herné spoločnosti.

  • Prvou z nich je štúdio Demiurge Studios, ktoré sídli v americkom mesta Cambridge. Toto štúdio je známe skôr menšími hrami pre PC a smartfóny. Podľa Embraceru sa akvizíciou tohto štúdia posilní pozícia spoločnosti v hernej oblasti okolo mesta Boston a umožní to štúdiu expandovať. Spoločnosť bola zaradená pod vydavateľstvo Saber Interactive.
  • Druhou akvizíciou je Fractured Byte, ktoré sídli v Estónsku. Toto štúdio prinieslo napríklad porty Borderlands: Legendary Collection a Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pre Nintendo Swith. A aj toto štúdio bolo zaradené pod vydavateľstvo Saber Interactive.
  • Poslednou akvizíciou je ruské štúdio SmartPhone Labs, ktoré sídli v meste Veliky Novgorod a zamestnáva viac ako 100 zamestnancov. Ich prioritou je vývoj hier pre PC, konzoly, VR a smartfóny a aj toto štúdio bolo zaradené pod Saber Interactive.

Embracer už teda vlastní viac ako 70 herných spoločností, pričom ide o spoločnosti s rôznym zameraním a s rôznou veľkosťou. Medzi tie najznámenjšie patria Tarsier Studios (Little Nightmares), Coffee Stain Studios (Satisfactory), Gearbox Software (Borderlands), Dambuster Studios (Dead Island 2), Volition (Saints Row), Warhorse Studios (Kingdom Come), Milestone (WRC), 4A Games (Metro), Aspyr, New World Interactive (Insurgency), Gunfire Games (Darksiders) či Piranha Bytes (Elex). 

Vedenie Embracer Group taktiež prezradilo, že do konca finančného roka (ten sa končí 31. marca 2021) plánuje vydanie dvoch AAA hier pričom sa špekuluje, že by malo ísť o nový diel v sérii Saints Row a taktiež aj nekonečne dlho vyvíjané druhé pokračovanie série Dead Island.

Zdroj: Embracer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk