Embracer Group nakúpil ďalších 8 herných štúdií

Embracer Group nakúpil ďalších 8 herných štúdií

 

A stále nemá dosť.

Švédska spoločnosť Embracer Group, ktorá má pod sebou vydavateľstvá/vývojárske štúdia ako Deep Silver, THQ Nordic, Saber Interactive, 4A GAmes, Gearbox, Aspyr a ďalších oznámila, že opäť raz investovala a stala sa vlastníkom ôsmych ďalších herných štúdií za celkovú sumu 314 miliónov dolárov.

Embracer tak získal 500 ďalších vývojárov a celkový počet vývojárov naprieč štúdiami presiahol 8000. Embracer taktiež vlastní 240 herných značiek.

Navyše, celková hodnota akvizícií sa môže vyšplhať až na 546 miliónov dolárov. Všetko to závisí od toho, či kúpené štúdia budú vedieť splniť výkonnostné ciele v priebehu nasledujúcich ôsmych rokov.

  • A teraz už k samotným štúdiám. Názov 3D Realms asi nemusím nikomu predstavovať – ide legendárnych tvorcov série Duke Nukem či hier Shadow Warrior, ktorí si už síce svoj čas najväčšej slávy prežili, no v správnych rukách môžu aj v dnešnej dobe tvoriť solídne hry.
  • Druhým štúdiom je CrazyLabs, ktorý patrí medzi najväčšie vývojárske štúdio na poli hier pre smartfóny a stáva sa novou súčasťou subdivízie Embraceru, Deca Games.
  • Tretím a štvrtým štúdiom sa stali Ghost Ship a Easy Trigger, ktoré sú novou súčasťou subdivízie Embracer Group, Coffee Stain. Ghost Ship Games vytvorilo populárnu hru Deep Rock Galactic a Easy Trigger Games zas stojí za hrou Huntdown.
  • Subdivízia Koch Media zas pridala do svojho portfólia štúdio Forcefield, ktoré sa špecializuje na vývoj VR hier a taktiež aj indie štúdio DigiXart sídliace vo francúzsku.
  • Subdivízia Saber Interactive zas získala štúdio Slipgate Ironworks, ktoré momentálne vyvíja hru Graven a spolupracovalo aj na hre Ghostrunner.
  • Poslednou novou súčasťou Embracer Group sa stala spoločnosť Grimfrost, ktorá sa špecializuje na predaj merču.
Zdroj: Embracer

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk