Activision Blizzard zatiaľ nepocítil súčasné problémy na svojich peňaženkách

Activision Blizzard zatiaľ nepocítil súčasné problémy na svojich peňaženkách

 

Pochopiteľne.

Spoločnosť Activision Blizzard, ktorá sa v posledných dňoch zmieta v škandále kvôli pracovným podmienkam včera odprezentovala svoje finančné výsledky za FY22 Q2, teda za obdobie apríl-jún. Je teda pochopiteľné, že na finančnej kondícii spoločnosti sa súčasné dianie zatiaľ neprejavilo.

Spoločnosť vygenerovala za tri mesiace tržby vo výške 2,3 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 19%. Zisk spoločnosti bol na úrovni 1,92 miliardy dolárov a hry od vydavateľstva (Activision + Blizzard + King) hralo viac ako 408 miliónov užívateľov mesačne (428 miliónov v rovnakom období v minulom roku).

Ide o celkom pôsobivý výsledok vzhľadom na to, že porovnávané obdobie pochádza z časov, kedy sme kvôli lockdownom museli vo väčšine krajín sedieť doma. Šéf Bobby Kotick vo svojom vyhlásení povedal, že spoločnosť prežila veľmi silný kvartál a zvyšuje svoje odhady tržieb na celý finančný rok a počas nasledujúceho kvartálu očakáva tržby vo výške 1,85 miliardy dolárov (a za celý finančný rok by to malo byť 8,65 miliardy dolárov).

Vedenie spoločnosti potvrdilo, že nová Call of Duty hra príde počas štvrtého kvartálu finančného roka, teda v období október-december: „Naše tímy usilovne pracujú na novom prémiovom Call of Duty zážitku, ktorý chceme vydať vo štvrtom kvartáli. Od prostredia, ktoré majú fanúšikovia radi až po neuveriteľné množstvo obsahu vo vývoji vrátane live-ops podpory veríme, že táto hra bude prijatá pozitívne.“

„Okrem vydania hry pre minulú a súčasnú generáciu konzol sa sústreďujeme aj na integráciu tejto hry do Warzone a o to, aby sme mali priamy vzťah s našimi hráčmi. Naše tímy sa nevedia dočkať toho, keď budú môcť ukázať, na čom pracujú,“ prezradil COO Activision Blizzard Daniel Alegre.

Okrem toho vedenie spoločnosti prezradilo, že rok 2022 bude bohatým pre fanúšikov spoločnosti Blizzard, nakoľko tá vydá na budúci rok „niekoľko nových hier,“ pričom už vieme, že jednou z nich bude mobilná hra Diablo Immortal, ktorá bola oficiálne odložená na budúci rok. „Dôležitý míľnik pri vývoji“ dosiahla aj hra Overwatch 2 a fanúšikovia sa určite nevedia dočkať vydania Diablo IV. Otázne však je, či súčasná situácia vo vydavateľstve nespomalí vývoj všetkých spomenutých hier.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk