Ďalší obetný baránok: Okrem šéfa Blizzardu skončil aj šéf HR

Ďalší obetný baránok: Okrem šéfa Blizzardu skončil aj šéf HR

 

Bol to však posledný odchod?

Celá kauza okolo spoločnosti Activision Blizzard už má svoju prvú obeť a je ňou šéf Blizzardu J. Allen Brack, ktorý včera s okamžitou platnosťou opustil svoj post. A aj keď sa vedenie vydavateľstva snažilo nakresliť túto zmenu ako priateľský odchod, tak je viac ako zrejmé, že Brack sa stal obetným baránkom, pretože na niekoho vina padnúť musela.

Neprešlo však ani 24 hodín a z Blizzardu odchádza ďalší vysokopostavený funkcionár legendárneho herného štúdia. Hovorca Activision Blizzard totiž potvrdil, že odišiel vice-prezident Blizzardu a šéf HR, Jesee Meschuk.

Hovorca iba sucho skonštatoval, že Meschuk už nie je zamestnancom Blizzardu a sám Meschuk si zmazal svoj súkromný účet na sociálnej sieti Twitter.

Meschukov odchod sa dal očakávať. Mnoho bývalých a súčasných zamestnancov totiž ukazovalo prstom práve na HR oddelenie ako na časť Blizzardu, ktorá bola do veľkej miery zodpovedná za súčasnú situáciu v spoločnosti. Po ohlásení problémov na HR oddelenie boli totiž tieto pripomienky vo väčšine prípadov ignorované a niekedy sa dokonca vypomstili tomu, kto ich ohlásil. HR oddelenie bolo taktiež obvinené z toho, že „nadržiavalo mužským zamestnancom.“

Šéf Activision Blizzard Bobby Kotick medzitým oznámil, že každý zamestnanec, ktorý naruší integritu procesov vyhodnocovania obvinení bude okamžite prepustený. Ktovie, či práve toto sa nestalo Meschukovi osudným.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk