Akcie Activision Blizzard začali padať, vývojári protestujú a šéf Bobby Kotick sa tak začal ospravedlňovať

Akcie Activision Blizzard začali padať, vývojári protestujú a šéf Bobby Kotick sa tak začal ospravedlňovať

 

Situácia sa pohla.

Už vyše 2600 vývojárov štúdií Activision Blizzard podpísalo otvorený list v ktorom skritizovali vedenie spoločnosti za reakciu na žalobu DFEH, ktorá sa týkala sexizmu, sexuálneho obťažovania a rasizmu. V liste opísali reakciu vedenia ako „odpornú a urážlivú voči všetkému o čom si myslíme, že by naša spoločnosť mala reprezentovať,“ a skonštatovali, že táto reakcia vytvára „atmosféru, ktorá nedôveruje obetiam“ a „spochybňuje schopnosť organizácie vyvodiť zodpovednosť voči násilníkom za ich činy a vytvoriť bezpečné prostredie pre budúce obete.“

A aby toho nebolo málo, tak zamestnanci Blizzardu na dnes ohlásili štrajk, čo okamžite zamávalo cenami akcií Activision Blizzard na akciovom trhu. A to už zobudilo aj súčasného šéfa spoločnosti Activision Blizzard.

Bobby Kotick tak napísal list zamestnancom v ktorom skritizoval pôvodnú reakciu spoločnosti na žalobu: „Pôvodná reakcia voči problémom, ktorým čelíme a ktoré vás trápia bola úprimne hluchá.“

„Je nevyhnutné, aby sme uznali všetky pohľady a skúsenosti a aby sme rešpektovali pocity tých, ktorí boli akýmkoľvek spôsobom týraní. Je mi ľúto, že sme neposkytli správny signál empatie a porozumenia.“

Kotick taktiež prisľúbil ráznu akciu a najal právnu firmu WilmerHale, aby vykonala nezávislý audit pravidiel a procedúr v spoločnosti a aby tým dal zamestnancom spôsob a priamy kontakt na niekoho s kým môžu otvorene hovoriť o pravidlách a skúsenostiach v spoločnosti.

Kotick sa taktiež zaviazal zaviesť päť firemných pravidiel, ktoré budú mať „dlhotrvajúce následky:“

  1. Podpora zamestnancov, kde bude spoločnosť vyšetrovať každé jedno nahlásenie zo strany zamestnancov.
  2. Posedenia na zdieľanie skúseností, kde budú môcť zamestnanci navrhovať zlepšenia pracovného prostredia a nahlasovať problémy nezávislým autoritám.
  3. Zmeny v personálnom obsadení spoločnosti, kde si každý jeden člen manažmentu prejde vyhodnotením.
  4. Zmeny v procese najímania zamestnancov bude spočívať v diverzifikácií procesov príjmania nových vývojárov a zamestnancov.
  5. Zmeny v in-game obsahu – ak sa v hrách vyskytol neslušný obsah, tak bude odstránený.

Blizzard to zobral pekne od podlahy a podporuje dnešný protest svojich zamestnancov. Tí, ktorí sa zúčastnia procesu majú prisľúbenú plnohodnotnú mzdu a zároveň im štúdio sľúbilo, že voči nim nepodnikne žiadne kroky v budúcnosti.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk