Vedenie Codemasters odchádza po odpredaji štúdia vydavateľovi Electronic Arts

Vedenie Codemasters odchádza po odpredaji štúdia vydavateľovi Electronic Arts

 

Perestrojka.

Web GameIndustry.biz priniesol informáciu, že z britského štúdia Codemasters odchádzajú jeho dnes už bývalý šéf Frank Sagnier a finančný šéf Rashid Varachia a to ku koncu mesiaca júl. Hovorca Electronic Arts, ktorý je od februára novým vlastníkom Codemasters túto informáciu potvrdil.

Ak však vám okamžite napadla myšlienka, že sa už začal proces, kedy EA nemilosrdne zomelie Codemasters, ako to spravili s mnohými štúdiami, tak hovorca EA sa nás snaží upokojiť vyhlásením, že tento krok oboch spomenutých členov vedenia Codemasters bol plánovaný už dávno a bol iba urýchlený kvôli hladkému priebehu integrácie Codemasters do štruktúr EA.

Nové vedenie Codemasters budú tvoriť doterajší viceprezident pre vývoj Clive Moody a viceprezident pre vydávanie hier Jonathan Bunney, pričom štúdio Slightly Mad Studios (ktoré taktiež prešlo pod EA ako súčasť Codemasters) bude naďalej viesť Ian Bell.

„Od momentu, kedy sa v roku 2014 Frank pripojil do Codemasters viedol toto štúdio do pozície svetovo uznávaných expertov pretekárskych hier a umožnil talentu v štúdiu využiť svoju vášeň pre motoršport a zažiariť na celosvetovej úrovni. Finančné vedenie Rashida bolo taktiež kľúčové pre úspech Codemasters a akvizíciám, ktoré štúdio spravilo a taktiež sa zaslúžil aj o vstup na burzu v roku 2018, ktorý viedol k akvizícii EA.“

„Sme vďační Frankovi a Rashidovi za všetko, čo spravili pre Codemasters a Electronic Arts a želáme im veľa dobrého. Poznáme kultúru, ktorú vytvorili a ich inovatívneho ducha, ktorý naďalej žije v štúdiu a vo vedúcom tíme.“

EA kúpilo Codemasters vo februári tohto roka za 1,2 miliardy dolárov, no aj po akvizícii EA trvalo na tom, že chce uchovať ducha Codemasters.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk