Ubisoft zmazal 1400 hodín budovania „GoldenEye“ levelov vo Far Cry 5

Ubisoft zmazal 1400 hodín budovania „GoldenEye“ levelov vo Far Cry 5

 

Porušovanie pravidiel.

Editor máp vo Far Cry sérii patril medzi obľúbené nástroje, ktoré využívalo množstvo hráčov. Preto bolo celkom smutné, keď Ubisoft oznámil, že vo Far Cry 6 sa tento editor nachádzať nebude. Ale o tom potom.

Jedným z najúžasnejších projektov v editore máp vo Far Cry 5 bola snaha užívateľa Krollwood, ktorý sa rozhodol v tomto editore vytvoriť všetky levely z kultovej hry GoldenEye 007. Išlo o pôsobivé dielo pri ktorom strávil viac ako 1400 hodín a tento „produkt“ obsahovať všetky levely kampane hry, okrem dvoch bonusových levelov.

Bohužiaľ, ak ste sa tešili, že si tieto levely budete môcť zahrať, tak máte smolu. Ubisoft ich totiž mávnutím čarovného prútika zmazal. Krollwood označil tento fakt za veľmi smutný: „Som smutný, nie pre množstvo práce, ktoré som do tohto projektu počas troch rokov vložil, ale preto, že ľudia boli ochotní kúpiť si Far Cry 5 iba kvôli týmto levelom.“

Ubisoft jednoducho odkázal, že tento obsah porušoval autorské práva a taktiež aj podmienky používania editora máp vo Far Cry 5 a preto musel byť zmazaný. Akurát je škoda, že to Ubisoft spravil až po dokončení celého projektu, nakoľko by to Krollwoodovi ušetrilo množstvo času.

Vlastníkom práv GoldenEye 007 je spoločnosť MGM, ktorá je známa svojimi útokmi voči pokusom fanúšikov o prepracovanie tejto hry do modernej podoby. Minulý rok napríklad donútili fanúšikov hry, aby ukončili práce na prepracovaní GoldenEye 007 do Unreal Engine 4.

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk