Nákupná horúčka EA pokračuje: Spoločnosť kúpila Playdemic za 1,4 miliardy

Nákupná horúčka EA pokračuje: Spoločnosť kúpila Playdemic za 1,4 miliardy

 

Doba kešu.

Vydavateľstvo Electronic Arts pokračuje vo svojej celkom pôsobivej expanzii. Spoločnosť dotiahla začiatkom roka kúpu britského štúdia Codemasters za 1,2 miliardy dolárov a o niekoľko týždňov na to sme sa dočkali aj uzavretia kúpy spoločnosti Glu, ktorá sa zaoberá vývojom hier pre smartfóny za 2,4 miliardy dolárov.

A v rovnakých vodách lovilo EA aj teraz a za 1,4 miliardy sa stane novým vlastníkom štúdia Playdemic, ktoré doteraz patrilo spoločnosti Warner Bros. Ide tak o prvé štúdio, ktoré Warneri predali po tom čo ohlásili zlúčene do korporácie Discovery minulý mesiac. Celá transakcia bude vyplatená v peňažnej forme. 

Playdemic vzniklo v roku 2010 a asi ich najznámejšou hrou je Golf Clash: „Užili sme si prácu so skvelým talentom v Playdemic zatiaľ čo séria Golf Clash rástla a prekonávala očakávania. Aj keď máme rešpekt pre štúdio, tak za naším rozhodnutím je cieľ investovať do hier, ktoré sú postavené na menách značiek spoločnosti Warner Bros,“ povedal šéf Warner Bros. Games David Haddad.

„Playdemic je tím inovátorov a sme nadšení, že sa stávajú súčasťou rodiny EA. Popri úspechu Golf Clash očakávame silné spojenie štúdia so značkami a tímami vrámci Electronic Arts,“ povedal šéf EA Andrew Wilson.

Tento krok je logickým posilnením pozície EA medzi hrami pre smartfóny.

Zaujímavá je taktiež poznámka na konci tlačovej správy v ktorej sa uvádza, že „zvyšok portfólia Warner Bros. Games sa po nedávno ohlásenej transakcii WarnerMedia-Discovery stane súčasťou kombinovanej mediálnej a zábavnej spoločnosti po skončení tejto transakcie.“ Zdá sa teda, že sa žiaden výpredaj Warner Bros. štúdií v najbližšej dobe nechystá.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk