E3 2021 a Summer Game Fest: Kedy sa konajú jednotlivé podujatia a čo na nich môžeme očakávať?

E3 2021 a Summer Game Fest: Kedy sa konajú jednotlivé podujatia a čo na nich môžeme očakávať?

 

Veľký prehľad toho najdôležitejšieho.

E3 sa nám v roku 2021 vrátila, no stále nejde o fyzické podujatie v Los Angeles. Namiesto toho sa dočkáme digitálneho podujatia. A aby toho nebolo málo, tak sa k E3 pridala aj iniciatíva Geoffa Keighleyho s názvom Summer Game Fest. Každopádne pre hráčov to znamená koniec týždňa, víkend a začiatok budúceho týždňa, ktorý bude plný herných ohlásení.

Cieľom tohto článku je tak poskytnúť vám čo najlepší prehľad o tom, čo sa bude konať, kedy sa to bude konať a čo od danej prezentácie môžete očakávať. Málo ich totiž rozhodne nebude.

Takže v prvom rade časy. Na to vám perfektne poslúžia dve tabuľky, kde vám stačí nájsť časové pásmo Berlín a viete, kedy sa bude konať tá vaša očakávaná konferencia.

Summer Game Fest – Kickoff Live – 10. júna, 20:00

Herný týždeň začne podujatím Summer Game Fest – KickOff Live, ktoré nám ponúkne nové herné odhalenia naprieč herným priemyslom. Geoff Keighley nám sľubuje 30 hier, 2 hodiny plné ohlásení a zábavy, hudobné vystúpenia a aktualizácie stavu očakávaných hier.


Koch Primetime – 11. júna, 21:00

Vydavateľ hier ako Saints Row, Dead Island či Homefront nám predstaví svoju prvú hernú prezentáciu v piatok. Ak sa však tešíte na veľké ohlásenia očakávaných hier, tak ideme do módu krotenia očakávaní. Na podujatí totiž nebude ani Saints Row, ani Dead Island a ani nová Metro hra.


IGN Summer of Gaming – 11. jún, 22:00

Web IGN vrámci svojej iniciatívy Summer of Gaming chystá svoju vlastnú prezentáciu nazvanú IGN Expo. Aj tu by sme sa mali dočkať odhalenia nových hier a toto podujatie je priamo spojené so Summer Game Fest.


Guerrilla Collective – 12. jún, 17:00

Guerrilla Collective je podujatie, ktoré je zamerané na indie hry a inak tomu nebude ani teraz. Minulý rok sme sa dočkali ohlásenia 70 indie hier a uvidíme, koľko ich uvidíme v tomto roku a či si medzi nimi nenájdeme nejaký skrytý poklad.


Ubisoft Forward – 12. jún, 21:00

Prvou veľkou vydavateľskou prezentáciou bude Ubisoft Forward ako súčasť výstavy E3 2021. Francúzsky vydavateľ nám plnohodnotne predstaví Rainbow Six: Extraction, Far Cry 6 a Riders Republic a taktiež nám predstaví nový obsah pre Assassin’s Creed Valhalla a Rainbow Six: Siege. A údajne sa dočkáme aj prekvapení.


Devolver Cinematic Universe Showcase – 12. jún, 22:30

Všetci vieme, že prezentácie Devolver Digital nepatria medzi tie „normálne“ a šialenosti preto očakávame aj teraz. Každopádne, vydavateľ nám ukáže päť nových herných projektov a taktiež prezradí dva dátumy vydania už ohlásených hier.


Gearbox E3 Showcase – 12. jún, 23:00

Gearbox okrem vlastného štúdia disponuje aj vydavateľskou odnožou a tá nám predstaví nové projekty, ktoré zastrešuje. Navyše, Gearbox nám asi ukáže viac detailov z teasovaného spin-offu série Borderlands s označením Wonderlands.


Upload VR Showcase – 13. jún, 0:00

Oslavou VR hrania by malo byť podujatie Upolad VR Showcase. Ak teda vlastníte VR set ako Oculus Quest, alebo PlayStation VR, tak by vám toto podujatie pravdepodobne nemalo uniknúť.


Xbox a Bethesda Showcase – 13. jún, 19:00

Tradičný časový slot si pre svoju konferenciu vybral Microsoft, ktorý nám s Bethesdou predstaví nové first-party hry, prinesie Game Pass oznámenia a špekuluje sa aj o tom, že sa dočkáme ohlásenia novej akvizície. Ak máte Xbox alebo službu Game Pass, tak toto by ste si nemali nechať ujsť.


Square Enix Presents Summer 2021 – 13. jún, 21:15

Skoro po konci Microsoft prezentácie nás privíta Square Enix so svojim digitálnym podujatím, kde sa dozvieme viac informácií o Babylon’s Fall, Life is Strange: True Colors, Marvel’s Avengers a hlavne sa nám odhalí nová Guardians of Galaxy hra od štúdia Eidos Montreal.


PC Gaming Show – 13. jún, 23:30

PC hranie má taktiež svoje miesto na E3 a web PC Gamer nám opäť pripravuje PC Gaming Show. Podujatie bude trvať 90 minút a môžeme sa tešiť na nové herné ohlásenia a hlavne aj správu od spoločnosti Valve...
Po skončení bude podujatie pokračovať ako Future Games Show.


Limited Run Games LRG3 – 14. júna, 22:00

Menší vydavateľ Limited Run Games nám odprezentuje 25 herných ohlásení o nových hrách, fyzických edíciách kultových hier a taktiež aj znovuvydaniach starých hier.


Capcom Showcase – 14. jún, 23:30

Japonský vydavateľ, ktorý iba nedávno vydal hru Resident Evil: Village sa hráčom povenuje a sľubuje nám hry ako The Great Ace Attorney Chronicles, Monster Hunter Stories 2, Monster Hunter Rise and Resident Evil Village. Čakáme však primárne nové herné ohlásenia a uvidíme, čo nám v tejto oblasti nadelí.


Nintendo Direct – E3 2021 – 15. jún, 18:00

Nintendo nám podľa vlastných slov predstaví hry, ktoré „primárne prídu počas tohto roka,“ no očakávania hráčov sú nastavené na odhalenie špekulovanej revízie Nintendo Switch konzoly o ktorej sa píše niekoľko mesiacov. A ak by nám Nintendo zároveň s konzolou ukázalo Breath of the Wild 2 alebo prípadne Bayonetta 3, tak sa môžeme pripraviť na veľmi solídnu prezentáciu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk