Ďalšia šanca pre službu Google Stadia: Služba sa dostane na televízie s Androidom

Ďalšia šanca pre službu Google Stadia: Služba sa dostane na televízie s Androidom

 

Zatiaľ však iba obmedzená ponuka.

Asi nepoviem žiadne tajomstvo, keď napíšem, že služba Google Stadia zatiaľ neprerazila tak, ako by si možno spoločnosť Google priala. Technologicky ide o vydarenú službu, ktorú však zatiaľ týra akútny nedostatok aktuálnych hier a neexistujúca ponuka first-party obsahu alebo predplatených služieb.

Dno dosiahla služba začiatkom tohto roka, keď Google oznámil, že zatvára všetky svoje first-party štúdiá a bude sa venovať výhradne technologickej stránke produktu a bude sa snažiť prilákať veľké hry na svoju platformu.

Teraz dostáva služba ďalšiu šancu preraziť. Google totiž oznámil, že Stadia sa dostáva na novú verziu Chromecast zariadenia a aj na ďalšie smart zariadenia a hlavne sa dostáva do televízorov, ktoré podporujú Android TV OS.

Toto je presne konečná stanica pri streamovacích službách. Hranie AAA hier bez toho, aby ste potrebovali hardvér. Jednoducho zapnete aplikáciu v ponuke svojho televízora, zapnete gamepad a hráte.

Google prezradil, že táto podpora bude pridaná 23. júna a momentálne bude obmedzená na tieto zariadenia:

  • Chromecast s Google TV
  • Hisense® Android Smart TVs (U7G, U8G, U9G)
  • Nvidia® Shield TV
  • Nvidia® Shield TV Pro
  • Onn™ FHD Streaming Stick a UHD Streaming Device
  • Philips® 8215, 8505 a OLED 935/805 Series Android TVs
  • Xiaomi® MIBOX3 a MIBOX4

Ďalšie rozšírenie príde v najbližších mesiacoch. Ak teda niektoré z týchto zariadení vlastníte, tak sa vám sprístupní služba Google Stadia. Zároveň však Google prezradil, že ak sa vaša televízia nenachádza medzi podporovanými a napriek tomu máte Android TV OS, tak sa môžete prihlásiť do „experimental support“ a tak by ste mali získať prístup k službe Google Stadia.

Zdroj: Google

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk