Nelegálne získané dáta štúdia CD Projekt RED sa už dostali na internet

Nelegálne získané dáta štúdia CD Projekt RED sa už dostali na internet

 

A môže ich získať prakticky každý.

Ešte vo februári sa k nešťastiu poľského štúdia CD Projekt RED po vydaní hry Cyberpunk 2077 pridalo ďalšie nešťastie. Ich interné servery sa stali obeťou ransomware útoku a útočník sa vyhrážal, že tieto dáta vypustí na verejnosť. Ich obsahom boli okrem iného zdrojové kódy enginu RedEngine, hier Zaklínač 3, Thronebreaker: The Witcher Tales a Cyberpunk 2077.

Neskôr sa objavili informácie, že útočníci sa snažia tieto dáta predať na dark webe, pričom vyvolávacia cena bola 1 milión dolárov s cieľom získať 7 miliónov, no predajca neskôr predaj zrušil, pretože dostal priamu ponuku mimo aukcie.

Celá situácia tak stíchla, až do dnešného dňa. Podľa webu databreaches.net sa totiž rovnaké dáta, ktoré boli odcudzené zo severov štúdia CD Projekt RED šíria po internete a sú zaheslované. Myšlienka autorov útoku je taká, že záujemcovia sa vyzbierajú na podporu sumou 10 000$ a za ňu dostanú k dispozícii časti týchto leaknutých dáta a takýmto spôsobom by sa mohli na verejnosť dostať všetky súbory. 

Táto ransomware skupina taktiež tvrdí, že má prístup k softvérovým vývojárskym prostrediam pre PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch a Xbox Series X a tie dokonca nie sú chránené heslami, takže si ich môže stiahnuť ktokoľvek.

Skupina, ktorá vykonala tento ransomware útok si hovorí HelloKitty a po vykonaní útoku oslovili štúdio CD Projekt RED so snahou získať od štúdia peniaze výmenou za vrátanie dát. Štúdio však po 48 hodinách od doručenia ultimáta prehlásilo, že sa nedokázalo dohodnúť a preto nebudú ďalej vyjednávať a kontaktovali bezpečnostné zložky.

Zdroj: VGC
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk