Fanúšikovia Falloutu sa v lete dočkajú novej hry, no len na „stolnú platformu“

Fanúšikovia Falloutu sa v lete dočkajú novej hry, no len na „stolnú platformu“

 

Do bohatého univerza post-apokalyptickej série Fallout sa čoskoro pridá ďalšia stolná hra na motívy tejto slávnej značky.

Britský vydavateľ Modiphius Entertainment (ME) spustil predobjednávky na svoju druhú falloutovskú stolnú hru. Po Fallout: Wasteland Warfare by už v lete mala prísť aj hra „Fallout: The Roleplaying Game“. Okrem toho existuje aj stolná hra od Fantasy Flight Games (FFG) s podstate rovnakým názvom (Fallout), ktorá čerpala inšpiráciu zo štvrtého dielu videohernej série, a tiež stolná hra na motívy Fallout: Shelter.

Novinka od Modiphiusu by mala byť o čosi univerzálnejšia ako hra od FFG a hlavne na spôsob systému „2d20“. Tento nový štýl hrania vymyslela priamo firma Modiphius a spočíva v snahe hráčov hodiť na kockách čo najnižšiu hodnotu (zjednodušene povedané; viac sa dočítate na stránkach autora).

Zatiaľ čo „klasickú“ stolnú hru FFG Fallout zoženiete na Slovensku za niekoľko desiatok eur, nový diel od ME vyjde záujemcov na podstatne viac, pričom najrozšírenejšia edícia stojí v prepočte z libier až 222 eur. Za asi 164 eur predajca ponúka limitovanú G.E.C.K. edíciu hry v počte 2-tisíc kusov celosvetovo, uvádza sa na oficiálnej stránke vydavateľa.

Fallout: The Board Game je momentálne možné zohnať len ako predobjednávku, pričom tovar by mal byť dostupný už v lete 2021.

Zdroj: modiphius.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk