Gamescom 2021 bude hybridným podujatím – aj online, aj osobne

Gamescom 2021 bude hybridným podujatím – aj online, aj osobne

 

Kapacita však bude značne obmedzená.

Nejak sme si už odvykli od herných podujatí, ktorých sa môžeme zúčastniť naživo, no ak pôjde očkovanie v dobrom tempe, tak možno už v lete by sme sa mohli dočkať...niečoho. Určite to nebude E3 2021, pretože organizátori už potvrdili, že show sa presúva do digitálneho priestoru (ak sa vôbec uskutoční). Všetky oči tak smerujú do Nemecka, kde sa v auguste za bežných okolností koná podujatie Gamescom.

A ak už túžite po výlete do Nemecka za novými hrami, tak pre vás máme dobrú správu. Organizátori plánujú hybridné podujatie od 25. do 29. augusta, čo by znamenalo, že aj keď veľký dôraz bude opäť kladený na online priestor, tak organizátori plánujú aj to, že sa Gamescomu zúčastnia návštevníci fyzicky.

Vzhľadom na nie úplne vyriešenú situáciu týkajúcu sa pandémie COVID-19 však organizátori značne obmedzia množstvo účastníkov, ktorí budú môcť prísť. V roku 2019 sa Gamescomu zúčastnilo 373 tisíc návštevníkov a je zrejmé, že k tomuto číslu sa ani zďaleka nepriblížime.

Súčasťou podujatia bude priestor pre e-šport súťaže, súťaže v cosplay a taktiež aj rozšírené priestory pre vystavovateľov.

Gamescom 2021 sa začne už tradične podujatím Opening Night Live, ktoré bude mať opäť pod taktovkou Geoff Keighley a očakávať ho môžeme 24. augusta 2021. Opäť sú sľubované predstavenia nových hier, novinky a prekvapenia.

Opening Night Live v minulom roku prilákala 2 milióny súčasne sledujúcich divákov a celý digitálny Gamescom si pozrelo 10 miliónov divákov.

Zdroj: GAME

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk