O sexuálnom obťažovaní šéfa Riot Games neexistujú žiadne dôkazy

O sexuálnom obťažovaní šéfa Riot Games neexistujú žiadne dôkazy

 

Planý poplach?

V januári tohto roka si súčasný šéf štúdia Riot Games Nicolo Laurent vyslúžil žalobu od svojej bývalej asistentky Sharon O’Donnell, ktorá ho obvinila z nevhodného správania so sexuálnym podtónom, pričom jej výpoveď v júli 2020 mala súvisieť práve s jej sťažnosťami na toto správanie.

Na vyšetrovanie celej situácie tak boli prizvaní nezávislí vyšetrovatelia a podľa Výboru správnej rady štúdia Riot Games „nenašli žiadne dôkazy“ toho, že Nicolo Laurent „obťažoval, diskriminoval alebo sa odplatil Sharon O’Donnell prepustením.“ Výbor tak odporúča, aby voči Laurentovi neboli vykonané žiadne akcie.

Vyšetrovanie mala na starosti právnická spoločnosť Seyfarth Shaw LLP a v prípade záujmu si celú ich správu z vyšetrovania môžete prečítať na tomto odkaze. 

V žalobe O’Donnell tvrdila, že Laurent sa do nej niekoľkokrát navážal, aby pôsobila „ženskejšie“ a taktiež jej hovoril aby prišla do jeho domu, keď tam nebude jeho manželka, pričom údajne používal slovo „cum.“ Laurent však popieral tieto obvinenia a tvrdil, že jej prepustenie nemalo žiaden súvis s týmito udalosťami a O’Donnell dostala výpoveď po viacerých sťažnostiach ostatných pracovníkov štúdia Riot Games.

„Nie je to odporúčanie, ktoré by sme brali na ľahkú váhu. V prípadoch vysoko postavených manažérov rešpektujeme dynamiku moci, ktorá vedie k správaniu a predsudkom, ktoré toxickým spôsobom ovplyvňujú skúsenosti ostatných vrámci organizácie. Navyše v mnohých takýchto prípadoch môžu byť záverečné odporúčania komplikované. Väčšina prípadov tohto druhu nie je čiernobiela a spadá do šedej. Aj v takom prípade sme neboli schopní nájsť dôkazy, ktoré by odôvodňovali sankcie za akékoľvek správanie Laurenta.“

Zdroj: RiotGames

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk