• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • Hackeri, ktorí napadli CD Projekt RED sa snažia vydražiť zdrojové kódy k Cyberpunku 2077 a Zaklínačovi 3 za 7 miliónov
Hackeri, ktorí napadli CD Projekt RED sa snažia vydražiť zdrojové kódy k Cyberpunku 2077 a Zaklínačovi 3 za 7 miliónov

Hackeri, ktorí napadli CD Projekt RED sa snažia vydražiť zdrojové kódy k Cyberpunku 2077 a Zaklínačovi 3 za 7 miliónov

 

A dokonca aj next-gen verziu.

Predvčerom oznámilo štúdio CD Projekt RED, že sa stali obeťou ransomware útoku a vďaka nemu získali hackeri zo serverov štúdia hromadu citlivých dokumentov a taktiež aj zdrojové kódy k niekoľkým hrám štúdia. A aj keď spoločnosť tvrdí, že žiadne osobné údaje odcudzené neboli, napriek tomu ide o veľký problém. CD Projekt RED však oznámil, že s hackermi nemieni vyjednávať a tí tak vypustili na internet zdrojový kód ku hre Gwent, ako prvú várku zverejnených informácií.

No keďže sa hackeri nedostali k peniazom priamo od štúdia, tak sa snažia svoj úlovok speňažiť inak. Podľa webu Tom’s Hardoware sa totiž na fórach EXPLOIT snažia všetky súbory vydražiť, pričom vyvolávacia cena je zatiaľ milión dolárov. Ak však ponúknete 7 miliónov dolárov, tak všetky súbory dostanete okamžite. Skupina hackerov si údajne hovorí HelloKitty a podľa tvrdení hackerov obsahujú tieto súbory okrem iného aj nevydanú verziu Zaklínača 3, ktorá má byť určená pre Xbox Series X a Playstation 5 (tá je označená ako Witcher 3 RTX).

Nakoľko CD Projekt je akciovou spoločnosťou, tak musí o všetkých svojich krokoch a dopadoch hacku na biznis informovať svojich investorov a tým pádom aj verejnosť. Štúdio napríklad prezradilo, že nedisponuje žiadnymi dôkazmi, ktoré by naznačovali preniknutie do údajov súčasných alebo bývalých zamestnancov, no zároveň skonštatovali, že stále prebieha vyšetrovanie tohto nešťastného incidentu.

Zdroj: Tom's Hardware

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk