Akcionári Codemasters odklepli predaj štúdií spoločnosti Electronic Arts

Akcionári Codemasters odklepli predaj štúdií spoločnosti Electronic Arts

 

Už stačí iba prikývnutie regulačných inštitúcií.

Electronic Arts kupuje Codemasters. Už asi nikto o tom nepochybuje. Už aj pri prezentovaní finančných výsledkov EA odôvodňovalo túto akvizíciu za 1,2 miliardy dolárov. Faktom však zostáva, že aj keď obe strany sa už formálne dohodli, tak stále existovali dve prekážky, ktoré mohli celý obchod zmariť.

Prvá z nich je však preč. Včera totiž zasadli akcionári spoločnosti Codemasters, ktorý odsúhlasili predaj Codemasters vydavateľovi Electronic Arts. Zo 76 akcionárov hlasovalo za až 63, no tí vlastnili až 99% akcií, takže proti boli menší akcionári bez reálnej sily ovplyvniť výsledok hlasovania.

Znamená to, že tento obchod už má oficiálne požehnanie akcionárov Codemasters a celý obchod čaká ešte jeden dôležitý krok. 16. februára sa totiž uskutoční súdne pojednávanie, ktoré musí celú transakciu schváliť. Ide o bežný proces a očakáva sa, že by to nemalo predstavovať prekážku.

Následne by sa malo ukončiť obchodovanie s akciami Codemasters 18. a 19. februára, čo by malo formálne dokončiť celú transakciu.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk