• Hlavná stránka
 • Ostatné
 • Novinky
 • Expanzia Embracer Group pokračuje: Švédska spoločnosť kúpila tvorcov Borderlands a suma môže dosiahnuť 1,4 miliardy
Expanzia Embracer Group pokračuje: Švédska spoločnosť kúpila tvorcov Borderlands a suma môže dosiahnuť 1,4 miliardy

Expanzia Embracer Group pokračuje: Švédska spoločnosť kúpila tvorcov Borderlands a suma môže dosiahnuť 1,4 miliardy

 

Konsolidácia biznisu nie a nie skončiť.

Je to celkom úsmevné, ale na konci minulého kalendárneho roka sme sa pozreli spätne na rok 2020, ktorý bol plný herných nákupov a skonštatovali sme, že takto to bude pokračovať aj v roku 2021. Konsolidácia herného priemyslu. Malé a stredne veľké nezávislé štúdiá vymierajú a stávajú sa súčasťou veľkých vydavateľstiev. A tento predpoklad sa zatiaľ do bodky napĺňa. Tencent už stihol investovať do niekoľkých spoločností a neustále sa hovorí aj o Microsofte. Teraz však zaútočil starý známy – spoločnosť Embracer Group.

Tá totiž získala svoj najväčší úlovok v histórii. Oznámila totiž akvizíciu štúdia Gearbox Software a to v celkovej výške 1,3 miliardy dolárov. Z toho bude 363 miliónov dolárov vyplatených okamžite a zvyšná 1 miliarda bude vyplatená „po dosiahnutí operačných cieľov v najbližších šiestich rokoch.“ A aj táto suma je rozdelená na 360 miliónov v akciách spoločnosti Embracer Group a zvyšok v hotovosti.

Randy Pitchford ostáva šéfom Gearboxu: „Pocit v Gearboxe je taký, že sme iba na začiatku a táto transakcia nie je iba stimulantom pre talent našich zamestnancov v štúdiu, ale aj hnacia sila pre vzrušujúcu budúcnosť, ktorú sme naplánovali.“

Štúdio vydalo naposledy hru Borderlands 3, ktorá sa stala obrovským komerčným úspechom a momentálne podľa dostupných informácií pracuje na hre v sérii Brothers in Arms.

Okrem toho oznámil Embracer Group aj to, že sa stane novým vlastníkom spoločnosti Easybrain Limited, ktorá sa zaoberá primárne vývojom hier pre smartfóny. Hodnota tejto transakcie je 640 miliónov dolárov s možnosťou vyplatenia ďalšej sumy 125 miliónov dolárov. A poslednou transakciou je kúpa spoločnosti Aspyr Media v hodnote 100 miliónov dolárov (potenciál pre ďalších 350 miliónov dolárov). Aspyr je známy najmä svojou prácou v oblasti portovania hier na Mac a Linux.

Momentálne je teda Embracer Group zložená z ôsmych dcérskych spoločností, pričom každá z nich vlastní niekoľko ďalších herných štúdií/spoločností

 • Amplifier Game Investment – Táto spoločnosť vlastní štúdiá ako Tarsier Studios (Little Nightmares II), Vermilia Studios, Palindrome Interactive, Fall Damage, C77 Entertainment atď.
 • Coffee Stain Holding vlastní tri štúdia vo švédsku a je známe hlavne hrami ako Satisfactory a Deep Rock Galactic
 • Easybrain je bieloruská firma, ktorá bude fungovať ako samostatná spoločnosť
 • Gearbox Software bude taktiež fungovať ako samostatná dcérska spoločnosť
 • DECA Games je dcérska spoločnosť sídliaca v meste Vancouver, ktorá sa zaoberá vývojom mobilných hier
 • Koch Media vlastní štúdiá ako Dambuster Studios (Homefront), Flying Wild Hog (Shadow Warrior), Milestone (MotoGP), Volition (Saints Row) a Warhorse (Kingdom Come)
 • Saber Interactive vlastní štúdiá ako 4A Games (Metro), Aspyr Media, New World Interactive (Insurgency), Saber (World War Z)
 • THQ Nordic vlastní štúdiá ako Ashborne Games (štúdio v Brne), Nine Rocks Games (štúdio v Bratislave), Bugbear Entertainment (Wreckfest), Gunfire Games (Darksiders) či Piranha Bytes (ELEX)

Zdroj: Embracer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk