Tencent kúpil tvorcov Don’t Starve, no zbiera miliardy na veľký nákup

Tencent kúpil tvorcov Don’t Starve, no zbiera miliardy na veľký nákup

 

Prvá obeť v roku 2021.

Čínska spoločnosť Tencent pokračuje v agresívnom móde rozširovania aktív v hernom priemysle a po minuloročných investíciách do viac ako 30 štúdií začal rok 2021 pekne zostra.

Najhodnotnejšia herná spoločnosť na svete (celková hodnota spoločnosti je momentálne na úrovni približne 854 miliárd dolárov) totiž oznámila, že sa jej podarilo získať väčšinový podiel v štúdiu Klei Entertainment. Tí sa v hernom priemysle preslávili primárne vďaka hrám Mark of the Ninja a Don’t Starve. Aj keď Tencent neprezradil, aký veľký podiel v spoločnosti kúpil, tak väčšinový znamená viac ako 51%.

Napriek tejto transakcii však Tencent tvrdí, že štúdio si zachová vývojársku slobodu a oni budú v spoločnosti fungovať hlavne pre potreby expanzie hier od štúdia Klei na čínsky trh.

Toto je však podľa dostupných informácií iba predjedlo. Analytik Daniel Ahmad a Roundhill Investments totiž informovali o tom, že Tencent sa momentálne snaží získať veľkú hotovosť (niekoľko miliárd dolárov) za účelom financovania akvizície veľkej hernej spoločnosti v USA alebo Južnej Kórei.

A aj keď sa zatiaľ nevie, kam kroky čínskeho giganta budú smerovať, tak najnovšie špekulácie hovoria o tom, že Tencent má záujem investovať/stať sa väčšinovým vlastníkom spoločnosti Take Two, ktorú môžeme poznať ako vlastníka štúdia Rockstar.

Zdroj: Twitter/Klei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk