Capcom potvrdil masívny únik užívateľských dát zo svojich serverov

Capcom potvrdil masívny únik užívateľských dát zo svojich serverov

 

Je to horšie, ako to pôvodne vyzeralo.

Koncom minulého roka zažil japonský vydavateľ Capcom ransomware útok vďaka ktorému sa hackeri dostali na servery spoločnosti a získali prístup nielen k interným dátam spoločnosti (ako napríklad plánovaný kalendár vydávania hier) ale aj k užívateľským dátam. Tie zahŕňali mená a adresy tisícok zákazníkov Capomu a aj bývalých zamestnancov.

Spoločnosť včera aktualizovala informácie o tomto nepríjemnom narušení bezpečnosti a situácia sa oproti prvým odhadom zhoršila. Zatiaľ čo na konci novembra hovoril Capcom o odcudzení osobných údajov deviatich osôb, tak teraz sa toto číslo vyšplhalo na 16 406. To zahŕňa mená, adresy, detaily kontaktov a HR informácie 3248 biznis partnerov, 3994 zamestnancov a 9164 bývalých zamestnancov Capcomu.

Zatiaľ však ešte nie sme na konci. Capcom totiž vo vyhlásení prezradil, že celkový počet zasiahnutých zákazníkov a ďalších externých partnerov sa môže vyšplhať až na 390 tisíc, čo je nárast o 40 000 oproti poslednej aktualizácií týkajúcej sa narušenia bezpečnosti. Našťastie (pre nás), drvivá väčšina týchto údajov pochádza z Japonskej podpory, Amerického Capcom Store a E-šport stránky Capcomu, takže údaje európskych hráčov by mali byť v bezpečí.

Capcom taktiež priznal, že hackeri získali prístup k finančným informáciám spoločnosti, k dokumentom o hernom vývoji a ďalším údajom. Jedinou dobrou správou je, že dáta kreditných kariet ostali nenarušené.

„Capcom ponúka úprimné ospravedlnenie pre všetky komplikácie a obavy, ktoré mohla táto situácia priniesť zákazníkom a taktiež aj akcionárom,“ uviedli vo vyhlásení zástupcovia spoločnosti Capcom.

Znamená to taktiež, že dáta o možných dátumoch vydania a plánovaných projektoch Capcomu sa pravdepodobne zakladajú na reálnych dokumentoch spoločnosti a sú teda pravdivé. Medzi nimi sa spomínali hry ako Street Fighter 6, Resident Evil 4 Remake, Monster Hunter 6 či Dragon's Dogma 2.

Zdroj: Capcom

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk