Akcionári EA odmietli vyplatenie nekresťanských odmien pre vedenie spoločnosti

Akcionári EA odmietli vyplatenie nekresťanských odmien pre vedenie spoločnosti

 

A to aj napriek úspechom v posledných mesiacoch.

EA v posledných mesiacoch žiari, aj keď asi treba skonštatovať fakt, že je to primárne kvôli pozitívnemu vplyvu COVID-19 na herný priemysel a na jeho tržby v posledných mesiacoch. No keďže už máme rekordné zisky, tak by bolo vhodné „odvďačiť“ sa vedeniu spoločnosti za dobre odvedenú prácu...

...alebo ani nie. Vedenie Electronic Arts totiž dalo na schválenie pre svojich akcionárov materiál, ktorý by zabezpečil výrazné navýšenie odmien pre troch čelných predstaviteľov. Šéfa EA, Andrewa Wilsona, finančného šéfa spoločnosti Blakea Jorgensena a šéfku EA štúdií Lauru Miele (okrem iných). Tvrdo však narazili. Akcionári EA totiž odmietli schváliť zvýšenie odmien a to dosť razantným spôsobom – 170,89 miliónov „hlasov“ vs. 59,6 miliónov, ktoré boli za.

Ak by sa tento materiál schválil, odmena pre Wilsona by sa zvýšila na 21,4 milióna dolárov (18,3 milióna rok predtým), odmena pre Jorgensena by išla na úroveň 19,5 milióna dolárov (9,41 milióna rok predtým) a na konto Laury Miele by pribudlo 16,1 milióna dolárov (6,95 milióna rok predtým).

Treba však podotknúť, že toto hlasovanie nie je záväzné a keď sa predstavenstvo rozhodne tento návrh schváliť, tak Wilson si bude môcť kúpiť ďalšiu jachtu. 

Ide však o prvý prípad veľkého vydavateľstva, ktorému boli napriek úspechu v biznise odmietnuté návrhy na zvýšenie odmien.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk