Ubisoft kocúrkovo: Vydavateľ zrušil hru inšpirovanú Kráľom Artušom so šialeným dôvodom

Ubisoft kocúrkovo: Vydavateľ zrušil hru inšpirovanú Kráľom Artušom so šialeným dôvodom

 

A opäť v tom mal prsty Serge.

O tom, aký bordel panoval posledné roky v Ubisofte (napriek tomu, že navonok to tak nevyzeralo) sme už písali. A o tom, akú moc nad hernými projektami mal jeden jediný človek, to sme tiež písali. A ak si potrebujete osviežiť pamäť, tak článok nižšie odporúčame všetkými desiatimi. Pretože tento ďalší šialený príbeh vám tak bude dávať lepší zmysel.

Informácie o ňom sa opäť dostali vonku vďaka práci redaktora Bloombergu Jasona Schreiera. A tentokrát sa týka hry s príbehmi o Kráľovi Artušovi. A že ste o tej hre nikdy nepočuli? My tiež nie, no v jeden nedávny moment, mal Ubisoft presne takúto hru vo vývoji.

Jej kódové označenie bolo Avalon a išlo o akčnú RPG hru s fantasy prvkami. Jej vývoj viedol bývalý kreatívny šéf série Dragon Age, Mike Laidlaw, ktorý sa k Ubisoftu pripojil v roku 2018. Lenže hneď na začiatku februára ohlásil svoj odchod z Ubisoftu, čo okamžite vyvolalo otázniky. Ak ste kreatívny šéf Dragon Age a odchádzate ku konkurentovi, tak asi tam nejdete s tým, že za menej ako rok a pol budete preč. Nikto však nevedel verejný dôvod, prečo Laidlaw z Ubisoftu odišiel a to až doteraz.

Vo všetkom mal opäť prsty Serge Hascoët, ktorý bol presne tým mužom, ktorý mal v Ubisofte posledné slovo pri každom projekte. Ten totiž celý projekt zrušil a jeho dôvodom bolo, že on osobne nie je fanúšikom fantasy hier. Jeho argumentácia bola, že ak by Ubisoft (respektíve on sám) schválil fantasy projekt, tak by to muselo byť niečo „čo je lepšie ako Tolkien.“

Paradoxom na celej situácii je, že podľa vývojárov, ktorí na hre Avalon pracovali išiel vývoj extrémne dobre. Plán pre hru bol taký, aby obsahovala kooperatívny multiplayer, ktorý by bol podobný tomu v Monster Hunter World. Podobne ako Laidlaw, aj oni boli šokovaní zo zrušenia tejto hry iba kvôli tomu, že jej zasadenie spadalo do „fantasy“ prostredia. No napriek tomu sa snažili udržať projekt „nažive“ a to tak, že zmenili prostredie najprv na viac sci-fi a následne na prostredie gréckej mytológie. Obe tieto návrhy však Hascoët zamietol a projekt tak kompletne zrušili. Práve toto rozhodnutie tak znechutilo Laidlawa, že z Ubisoftu rovno odišiel.

Zdá sa teda, že vzhľadom na "odchod" Hascoëta čakajú Ubisoft lepšie časy. Teda minimálne viac kreatívnejšie časy, kde nebude celé porfólio pozostávať z hier v otvorenom svete s vežičkami. 

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk