Investorská spoločnosť sa sťažuje, že šéfovia EA a Activisionu zarábajú príliš veľa

Investorská spoločnosť sa sťažuje, že šéfovia EA a Activisionu zarábajú príliš veľa

 

Boj sa začína.

Investorská skupina CtW sa po mesiaci opäť ozvala. Chvíľu po tom, čo kritizovala šéfa Activision Blizzard Bobbyho Koticka, že dostáva príliš veľa peňazí, nenechala ani nitku suchú na vedení Electronic Arts, ktoré podľa ich názoru výrazne prepláca členov vedenia spoločnosti na čele s finančným šéfom Blakeom Jorgensenom a technologickým šéfom Kennethom Mossom.

Skupina tak vyzýva akcionárov Electronic Arts, aby na najbližšom zhromaždení hlasovali proti vyplácaniu špeciálnych odmien pre členov vedenia, pretože zatiaľ čo tí si užívajú miliónové bonusy (Jorgenson dostal v roku 2017 popri bežnom plate vo výške 6,5 milióna dolárov aj špeciálnu odmenu vo výške 10 miliónov dolárov a Moss sa mohol pochváliť odmenou vo výške 7 miliónov dolárov) tak akcie Electronic Arts zďaleka nedosahujú takých čísel, ako by si akcionári predstavovali.

„Electronic Arts je plný manažérov, ktorí dostávajú špeciálne odmeny, zatiaľ čo pracovná sila zažíva neustále prepúšťanie. Toto je krátkozraké zameranie, ktoré nie je dobré pre dlhodobý úspech Electronic Arts,“ napísal šéf investorskej skupiny CtW, Dieter Waizenegger.

CtW tak vyzýva, aby akcionári hlasovali proti iniciatíve „Say on Pay,“ ktorá by priklepla manažérom EA ďalšie špeciálne odmeny. Prakticky takej istej kritiky sa dočkal aj šéf Activision Blizzard Bobby Kotick a na stretnutí akcionárov Activision Blizzard až 43% akcionárov hlasovalo proti schváleniu „Say on Pay“ a aj keď teda boli tieto odmeny schválené, tak išlo o najväčší odpor zo strany akcionárov. Stretnutie akcionárov EA je naplánované na august.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk