Bývalý redaktor IGN priznal, že musel nepravdivo ohovárať štúdio Naughty Dog

Bývalý redaktor IGN priznal, že musel nepravdivo ohovárať štúdio Naughty Dog

 

Keď sa špekulácia vydáva za pravdu.

V roku 2014 zažilo populárne štúdio Naughty Dog zemetrasenie. Svoj odchod zo štúdia totiž ohlásila „mama“ Nathana Drakea, Amy Hennig. O to väčšie prekvapenie to bolo z toho dôvodu, že Hennig v tom čase pôsobila ako šéfka vývoja Uncharted 4 a takéto odchody uprostred vývojového cyklu iba málokedy znamenajú niečo dobré. Následne sa Uncharted 4 uchopila dvojica tvorcov The Last of Us, Bruce Straley a Neil Druckmann a celú hru (vrátane príbehu) prakticky kompletne prekopali.

Prakticky hneď po oznámení tohto odchodu však web IGN prezentoval správu o tom, že Straley a Druckmann doslova vyštvali Hennig zo štúdia, čo samotné Naughty Dog o niekoľko dní poprelo.

Teraz, 6 rokov po tejto udalosti však do celej situácie vniesol viac svetla vtedajší redaktor IGN, Mitch Dyer. Podľa neho bol totiž donútený dať do svojej správy informácie o tom, že Hennig bola vyštvaná týmito dvoma vývojármi v Naughty Dog a to aj napriek tomu, že išlo iba o klebety, ktoré nemali žiaden reálny základ a ani sa nedali overiť. Dyer to podľa vlastných slov musel spraviť na popud svojich editorov, ktorí v tom čase v IGN pôsobili. Steve Butts a Tal Blevins totiž trvali na tom, aby sa to v správe objavilo a používali jeho nepredĺženú zmluvu ako páku, aby to urobil.

V momente, keď sa verejnosť do IGN kvôli tejto správe oprela, ta samozrejme, prvým na rane bol práve Dyer a Butts a Blevins ho prakticky hodili pod autobus a nikdy sa nepostavili na jeho obranu.

Čo však na to Druckmann a Straley? Duckmann priznal, že bol na Dyera za tento článok naštvaný, no zároveň skonštatoval, že mu je ľúto, čím si musel Dyer prejsť. Straley sa mu iba poďakoval za to, že po rokoch vyjavil pravdu.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk