• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • Legendárny dizajnér Chris Avellone označený za sexuálneho predátora: Ruky od neho dáva preč Techland a aj tvorcovia Bloodlines 2
Legendárny dizajnér Chris Avellone označený za sexuálneho predátora: Ruky od neho dáva preč Techland a aj tvorcovia Bloodlines 2

Legendárny dizajnér Chris Avellone označený za sexuálneho predátora: Ruky od neho dáva preč Techland a aj tvorcovia Bloodlines 2

 

V posledných dňoch je toho veľa.

Ak ste náhodou aktívny v niektorej zo streamerských komunít, tak určite vám neuniklo, že v posledných dňoch sú doslova zavalené priznaniami žien, ktoré boli údajne obeťami sexuálneho obťažovania. Jedným z nich bol napríklad populárny Destiny streamer Say No To Rage s ktorým Bungie okamžite rozviazalo akúkoľvek spoluprácu, no obvinenie sa ušlo aj známemu hernému Youtuberovi, ktorý vystupuje pod prezývkou Angry Joe.

Zdá sa teda, že prichádza ďalšia vlna #MeToo obvinení a jedno sa ušlo aj známemu hernému dizajnérovi Chrisovi Avellonovi, ktorý je známy hlavne vďaka hrám ako Planescape Torment, Divnity: Original Sin 2, Prey, Fallout 2 či Star Wars KOTOR 2 a Jedi Fallen Order.

Tento legendárny scenárista a herný dizajnér momentálne pracoval na dvoch známych projektoch. Spolu so štúdiom Hardsuit Labs pracoval na pokračovaní kultovej hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 a spolu s poľským Techlandom pracoval na druhom pokračovaní Dying Light.

Všetko začal tweet užívateľky s menom Karissa, ktorá tvrdí, že Avellone opíjal mladé dievčatá a následne si ich vodil na izbu. Viac už však v jej Twitter vlákne nižšie.

Následne na to vystúpili so svojimi príbehmi ďalšie iné ženy, ktoré ho opísali ako sexuálneho predátora, čo samozrejme vzbudilo otázky, ako na to budú reagovať vývojárske štúdia, s ktorými Avellone spolupracoval.

Štúdio Hardsuite Labs prezradilo, že Avellone s nimi spolupracoval na začiatku tvorby Bloodlines 2 a momentálne nie je súčasťou tímu. Zároveň dodalo, že žiaden z jeho materiálov sa v hre už teraz neobjavuje. Štúdio Techland zas vydalo vyhlásenie, že po konzultácii s Avellonom s ním okamžite ukončili spoluprácu.

Posledným štúdiom, ktoré s ním ukončilo spoluprácu je indie štúdio Gato Salvaje Studio, ktoré pracuje na hre The Waylanders.

Čo sa týka samotného Chrisa, tak ten obvinenia nepopiera a cez Twitter sa dokonca ospravedlnil jednej z údajnej obetí. Zdá sa však, že v hernom priemysle si tak skoro žiadnu prácu nenájde.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk