THQ Nordic a spol. sa opäť vyberajú na nákupy

THQ Nordic a spol. sa opäť vyberajú na nákupy

 

Kto to bude tentokrát?

Spoločnosť Embracer Group, ktorá zastrešuje herných vydavateľov Deep Silver, THQ Nordic a Coffee Stain sa opäť raz plánuje vybrať na nákupy. Doslova šialené tempo, akým táto spoločnosť získava štúdia trvá už viac ako rok a zdá sa, že v najbližšej dobe neplánuje prestať.

Len pred niekoľkými týždňami ohlásila spoločnosť kúpu štúdia Saber Interactive za 525 miliónov dolárov a napríklad aj vytvorenie úplne nového štúdia na Slovensku a teraz oznámili, že vďaka investíciám zo strany akcionárov sa jej podarilo získať 1,64 miliardy švédskych korún, čo je v prepočte takmer 150 miliónov €, ktoré sú určené na ďalšiu akvizíciu štúdií. Ktoré štúdiá padnú za obeť tentokrát, to zatiaľ nevieme.

Šéf Embracer Group Lars Wingefors sa taktiež pri tejto príležitosti vyjadril k prebiehajúcej pandémii koronavírusu: „COVID-19 kríza je výzvou pre všetkých z nás. Som ohromení a vďační za našich zamestnancov po celej Zemi, ktorí sa napriek nepriazni okolností snažia vydať zo seba maximum. Zdravie našich zamestnancov je veľmi dôležité. Aj keď ekonomická kríza zasiahne všetky biznisy vrátane nášho, herný priemysel zatiaľ stojí v stabilnom prostredí vďaka tomu, že naše produkty zabávajú ľudí doma.“

Aké štúdia teda momentálne vlastní Embracer Group? Nájdeme tam napríklad Coffee Stain Studios, Dambuster Studios, Warhorse Studios, Volition, Experiment 101, Gunfire Games, Piranha Bytes, Saber Interactive a ďalšie.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk