System Shock 3 je údajne vo veľkých problémoch
Fáma

System Shock 3 je údajne vo veľkých problémoch

Bývalý vývojár sa rozrozprával.

Nevedno, koľko percent pravdy je na nasledujúcom vyhlásení, no keďže ako sa hovorí, že ani lístok sa bez vetra nepohne, je možné, že niečo na tom môže byť. Ide konkrétne o System Shock 3 a vyjadrenie bývalého vývojára, ktorý prezradil, že pôvodný tím už na hre nepracuje, pričom zároveň nie isté, či na hre niekto vôbec pracuje.

Kin Kon Carn na fórach RPGCodex povedal, že štúdio OtherSide Entertainment, ktoré hru ohlásilo, už hru nemá vo svojom portfóliu, a taktiež, že štúdio začalo vo veľkom prepúšťať. A v žiadnom prípade nemalo ísť o upratovačky. Tím mal opustiť hlavný level dizajnér, hlavný programátor, senior softvérový dizajnér a senior grafický dizajnér. Dalo by sa povedať, že sa System Shock 3 momentálne nachádza vo vývojárskom pekle. Správy ale trocha zjemňuje (aj keď to tiež nie je boh vie čo) Jason Schreier z Kotaku, ktorému síce zdroje potvrdili, že tím bol značne zredukovaný, no taktiež že sa Warren Spector hre stále venuje.

Správy o momentálnom stave System Shock 3 sú teda rozporuplné a neisté. Tím sa rozpadá a samotný Warren Spector sa po otrasnom Ascendant: Underworld nezdá príliš vo forme. Nuž uvidíme, čo prinesú nasledujúce týždne. A hlavne, bolo by fajn počuť niečo priamo z oficiálnych kruhov.

System Shock 3 bol ale v značne pokročilom stave vývoja, čo dokazuje aj už skôr vydaný gameplay trailer a bola by škoda, keby hra vyšla navnivoč.

Zdroj: RPGCodex, Vapourware, Game Debate

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk