Malá pomoc Zemi: PC krabicové verzie hier Segy budú z recyklovaných materiálov

Malá pomoc Zemi: PC krabicové verzie hier Segy budú z recyklovaných materiálov

 

Sports Interactive to začal a SEGA pokračuje.

Pred vydaním Football Manager 2020 štúdio Sports Interactive ohlásilo, že vzhľadom na neustále narastajúce hrozby týkajúce sa klimatických zmien sa rozhodlo prispieť svojou trochou. V ich podaní to znamená, že všetky krabicové verzie Football Manager 2020 sú vyrobené z recyklovaných a recyklovateľných materiálov, ktoré nahradili plasty.

Prečo sme začali takto? Lebo Sports Interactive spadá pod vydavateľa SEGA a ten sa očividne v tomto kroku inšpiroval a odteraz tak budú všetky krabicové PC verzie tohto vydavateľa vydávané výlučne prostredníctvom takýchto obalov. Prvou takouto hrou bude Total War: Rome II - Enemy at the Games Edition, ktorá bude vydaná na budúci týždeň.

SEGA síce potvrdila, že nové obaly sú finančne náročnejšie na výrobu, no tieto náklady sú následne znížené nižšími cenami distribúcie, pretože tieto obaly sú ľahšie: „Táto iniciatíva je prejavom odhodlania SEGA Europe znižovať spotrebu plastov a implementovania prijateľnejších spôsobov vedenia biznisu pre prírodu,“ povedal prezident SEGA Europe Gary Dale. Podľa neho je to zvýšená cena výroby obalov „cena, ktorá stojí za to, aby sa zachránila budúcnosť planéty.“

Prečo však SEGA nezmení aj konzolové obaly? Predsa len, konzoly majú oveľa väčší podiel distribúcie fyzických kópií a väčšina PC hráčov už aj tak prešla na digitál. SEGA však argumentuje tým, že pri tvorbe krabicových verzií konzolových hier musia nasledovať striktné pravidlá, ktoré si nastavujú majitelia platforiem, teda Sony, Microsoft a Nintendo. Ak by sa to teda malo zmeniť, iniciatíva by musela prísť z ich strany.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk