Stadia je vyše mesiaca bez novej hry a fanúšikom dochádza trpezlivosť

Stadia je vyše mesiaca bez novej hry a fanúšikom dochádza trpezlivosť

 

Čo sa to vlastne deje?

Stadia je na našom webe na okraji záujmu. Primárne kvôli tomu, že služba nie je oficiálne podporovaná v žiadnej krajine z ktorej nás čítate a preto je v momentálnej fáze irelevantné sa jej vo veľkom venovať. No predsa, toto je zhrnutie, ktoré stojí za zmienku.

Totižto, už aj veľkým fanúšikom Stadie, ktorí sa združujú napríklad na Reddite dochádza trpezlivosť. Pretože aj keď služba ako taká funguje pre mnohých dobre, tak Google jej fungovanie absolútne nezvláda. Tzv. Founders členovia sa sťažujú na absolútne minimum komunikácie zo strany spoločnosti Google a veľké množstvo funkcií v službe stále chýba. A mnoho z nich je takých, ktoré by už niekoľko mesiacov po spustení mali byť dávno funkčné, ako napríklad

  • Podpora iných Android smartfónov ako Pixel
  • Podpora iOS
  • Stadia Base – bezplatný prístup ku Google Stadia
  • Hranie v 4K aj v prehliadači
  • Family Sharing
  • A tak ďalej.

Hráči, ktorí sa rozhodli svoju hernú budúcnosť spojiť so službou Stadia sa taktiež sťažujú na absolútny nedostatok hier, ktoré sú v ponuke. Situácia sa má dokonca tak, že už uplynul mesiac od doby, kedy bola do služby pridaná posledná várka hier pozostávajúca z Borderlands 3, Dragon Ball Xenoverse 2 a Ghost Recon Breakpoint. Čiže prakticky oni aby aj radi zaplatili za nové hry, len Google ich nepridáva.

Spoločnosť síce prezradila, že v roku 2020 príde do Stadie 120 nových hier, no až na zopár výnimiek nemáme absolútne žiadne tušenie, aké to budú. Na platformu sú zatiaľ potvrdený Doom Eternal, Cyberpunk 2077 a taktiež aj prakticky všetky Ubisoft hry, no ani pri jednej nevieme napríklad to, či Stadia verzia príde súčasne s konzolovými a PC verziami.

Google ohlásil akvizíciu štúdia Typhoon, no ten paradoxne práve pred niekoľkými dňami vydal hru Journey to the Savage Planet, ktorá vyšla na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Odpovede komunitných manažérov už začínajú pripomínať zlý vtip – neustále opakujú, že ich hráči majú zásobovať spätnou väzbou, ktorá sa dookola točí okolo nedostatku obsahu a nesplnených sľuboch a nepripravených funkcií a ich odpoveďou je, že zatiaľ pre hráčov nemajú nič.

Problémom je taktiež fakt, že vo februári začne Founders hráčom končiť trojmesačné predplatné, ktoré dostali ako súčasť Founders Edície. A podľa posledného prieskumu sa medzi fanúšikmi nachádza veľké množstvo tých, ktorí si neplánujú členstvo v Stadia Pro predlžovať. A Google tomu vôbec nepomáha.

Nevadí. Aspoň ponuka hier zdarma na február bude dostatočnou „náplasťou“

Naproti tomu Microsoft má svoj Project xCloud v testovaní, ktoré je pre všetkých zdarma a podporuje prakticky všetky Android zariadenia. A samozrejme, do služby neustále pridáva nové hry.

Zdroj: Google/Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk