Ninja dostal za presun z Twitchu na Mixer viac ako 20 miliónov dolárov

Ninja dostal za presun z Twitchu na Mixer viac ako 20 miliónov dolárov

Nie je to síce 50, ale nepochybne to poteší.

Keď Ninja ohlásil, že odteraz bude streamovať exkluzívne prostredníctvom služby Mixer, asi nikto nepochyboval o tom, že mu Microsoft vypísal mastný šek za to, aby so sebou priniesol na túto platformu aj svojich fanúšikov. A nepriamo tak odštartoval „streamovaciu vojnu“ kedy sa Twitch, Mixer a Youtube snažia k sebe exkluzívne stiahnuť slávne mená streamerského sveta.

Už pri ohlásení sa objavili špekulácie, že suma, ktorú Ninja za niekoľkoročnú exkluzivitu dostal sa blížila k 50 miliónom dolárov. Justin Warden z agentúry Ader to však vyvrátil. Tvrdí totiž, že má znalosti o tom, ako prebiehali rokovania s Ninjom a podľa jeho informácií sa hodnota jeho viac-ročného kontraktu pohybovala medzi 20-30 miliónmi dolárov. Warden a jeho agentúra zastupuje veľké množstvo e-šport hráčov a streamerov vrátane bývalého Overwatch pro hráča Seagulla a streamera League of Legends TF Bladea.

Podľa neho si môže streamer, ktorý máva pravidelne viac ako 10 tisíc fanúšikov sledujúcich súčasne vypýtať za exkluzivitu na platforme do 10 miliónov dolárov, pričom tí menší môžu takouto exkluzivitou získať milión dolárov.

Zdroj: TheLoadout

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk