Kandidát na prezidenta v USA: Herní vývojári sú podivíni, ktorí nás učia ako zabíjať

Kandidát na prezidenta v USA: Herní vývojári sú podivíni, ktorí nás učia ako zabíjať

 

A je to tu opäť a ešte to asi budeme musieť chvíľu znášať.

Hry sú často veľmi ľahkým terčom pre politikov, ktorí potrebujú nájsť vinníka za niektoré nešťastia, ktoré sa vo svete dejú. Predsa len, lobby výrobcov zbraní platí asi lepšie ako herní vývojári a tak je voľba jasná. A to aj napriek tomu, že neexistuje priame spojenie medzi zbraňovým násilím a hrami a drvivá väčšina výskumov skôr tvrdí pravý opak.

Lenže v USA sa blížia prezidentské voľby a to je najlepšia príležitosť, ako prezentovať svoje názory. A s jedným sa podelil bývalý viceprezident USA a súčasný kandidát na prezidenta Joe Biden, ktorý označil videoherných vývojárov a šéfov prívlastkami ako „podivíni“ „arogantní“ atď.

Povedal to v rozhovore pre New York Times, kde si spomenul na svoje stretnutie s lídrami zo Silicon Valley: „A možno si pamätáte na stretnutie s lídrami zo Silicon Valley, keď som sa snažil dosiahnuť dohodu o ochrane duševného vlastníctva tvorcov z USA. A v jeden moment tam jeden z podivínov sediaci pri stole, ktorý bol skoro miliardár povedal, že prišiel na myšlienku hry, ktorá učí, ako zabíjať ľudí. Viete, videohry.“

Biden patrí medzi celkom hlasných odporcov videohier. V roku 2013 chcel napríklad zaviesť daň z násilných mediálnych produktov, vrátane videohier. Taktiež prezradil, že aj napriek tomu, že vedci zatiaľ nenašli prepojenie medzi násilnými videohrami, podľa neho by sa verejnosť nemala báť faktov, ktoré z tohto výskumu plynú.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk