Peklo ZAMRZLO: Xbox Series X s podstatne vyšším výkonom ako PlayStation 5. Unikli detaily?

Peklo ZAMRZLO: Xbox Series X s podstatne vyšším výkonom ako PlayStation 5. Unikli detaily?

 

Zdá sa, že Microsoft nechce nechať nič na náhodu. Na oficiálne potvrdenie si však musíme počkať.

Posledné mesiace patria novej generácii konzol. Síce ešte stále nepoznáme mnoho detailov, no aj tak kolujú internetom "zaručené" informácie, ktoré rozdúchavajú ohne oboch táborov. Microsoft už ukázal dizajn a naznačil hrubý výkon, zatiaľ čo Sony o detailoch mlčí.

Najnovšie sa na internete objavila správa, ktorá hovorí o výkone GPU jednotiek pri novej generácii konzol. Xbox Series X má disponovať GDDR6 pamäťou a technológiou Navi s výkonom 12 TFLOPS, pričom sa počíta s hardvérovou Ray-tracing podporou. K dispozícii má byť 56 výpočtových jednotiek s taktom na hodnote 1800 MHz. Tieto údaje sedia aj s informáciami, ktoré prezradil po odhalení nového Xboxu na TGA 2019 sám Phil Spencer.

Naproti tomu však Sony zatiaľ mlčí. Nepoznáme dizajn a ani výkon nového PlayStationu. Vieme len to, že bude postavený na podobnej technológii ako Xbox Series X a teda riešenie od AMD s CPU čipom Zen 2 a GPU s architektúrou Navi. Najnovší leak však naznačuje výkon zhruba 9.2 TFLOPS (tiež s GDDR6 podporou). O ten sa má postarať 36 výpočtových jednotiek s taktom 2000 MHz. Táto správa však hovorí aj o tom, že Ray-tracing nebude hardvérový, čo sa však nezhoduje s oficiálnym vyjadrením Sony, ktoré počíta s priamou hardvérovou akceleráciou. Že by nastala nejaká zmena?

V každom prípade sú toto všetko špekulácie a všetko sa môže zmeniť ďalšou "zaručenou" správou. Je však možné, že Sony môže týmto ťahom nasadiť cenovku PlayStation 5 na 399 eur a opäť tak začať súboj novej generácie s nižšou cenou, aj keď tentoraz s menším výkonom. A práve toto môže byť dôvod na opätovný návrat lacnejšej a menej výkonnej verzie Xboxu s označením Lockhart. Uvidíme...

Zdroj: psu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk