O indie hry nebude v 2020 núdza, toto sú tie najočakávanejšie z nich

O indie hry nebude v 2020 núdza, toto sú tie najočakávanejšie z nich

 

Cyberpunk, The Last of Us Part 2, Dying Light 2, Ghost of Tsushima alebo FF7 remake. To je iba zopár titulov z veľkého množstva AAA hier, ktoré nás budúci rok čakajú. Netreba ale ignorovať ani indie stranu herného priemyslu.

Hoci sa o nich málokedy píše tak veľa, ako o veľkorozpočtových AAA hrách, aj výtvory nezávislých štúdií majú svoje miesto. Pritom nejde iba o jednoduché 2D plošinovky alebo nízkorozpočtové adventúry. Dokázalo sa to aj tento rok, kedy sa najlepšou RPG hrou stal práve indie titul Disco Elysium.

Indie hier ale vychádza stvoky, nakoľko v dnešnej dobe nie je pre nadšených vývojárov vydať hru na niektorej z dostupných distribučných platforiem. Stačí si prelistovať steam stránku s prichádzajúcimi indie hrami. Preklikáte sa destiatkami stránok zoznamu a nebudete ani v polovici 2020.

Pozrime sa teda na zopár najzaujímavejších indie hier, ktoré nás budúci rok čakajú. Poradie v zozname je náhodné a prvé miesto nie je nevyhnutne spojené s indie hrou, ktorú považujem za najdôležitejšiu. Zároveň ale tých herných počinov bude toľko, že sa mi tu nezmestí všetko, čo by stálo za reč. Zároveň tu nedávam tituly, pri ktorých sa nedá dohľadať žiadne info ohľadne dátumu vydania. Takým je napríklad zaujímavo vyzerajúci Out Of Place.

Ak tu teda nenájdete indie titul, na ktorý sa najviac tešíte vy, kľudne sa o vaše očakávania podeľte v komentároch.

Ori and the Will of the Wisps

Ori si v roku 2015 veľmi rýchlo získal medzi PC a Xbox hráčmi mnoho fanúšikov a ide o jednu z najúspešnejších plošinoviek tejto doby. V marci budúceho roku sa konečne dočkáme pokračovania. Ori sa vydáva na nové dobrodružstvo v rozsiahlom svete plnom nebezpečenstva a bude na vás aby ste ho toxickou krajinou previedli v bezpečí a odhalili pravý osud, ktorý Ori čaká. Tak ako prvý diel, aj Will of The Wisps vyzerá na zatiaľ zverejnených záberoch úchvatne a ak sa pri vývoji nič nepokašle, pôjde o indie hit 2020.

Hollow Knight: Silksong

Rovnako ako predchádzajúca hra, aj Silksong je pokračovaním úspešnej indie hry z 2017. Rýchla plošinovka s prvkami metroidvania subžánru sa dočkala vydania na všetkých moderných platformách a od hráčov má takmer perfektné hodnotenia. Je tak iba prirodzené, že mnohí sa tešíme na pokračovanie. Nové kráľovstvo s rozličnými prostrediami, dynamické súboje vo vzduchu a vyše 150 nových nepriateľov je iba malá časť toho, čo Silksong prinesie už budúce leto.

Carrion

Carrion je hororová hra. Avšak tentokrát neutekáte bezbranne pred monštrom, ale sami sa ním stávate. Vašim cieľom bude ujsť z výskumnej stanice a keďže budete mať veľa nahnevaných chápadiel, popri tom treba zneškodniť čo najviac ľudí. Postupne budete získavať nové schopnosti, ktoré vám pri úteku pomôžu a vďaka nim budete môcť preskúmať aj tie najtajnejšie zákutia laboratória.

Cris Tales

Cris Tales je jedna z najzaujímavejšie vyzerajúcich indie hier, ktoré tu mámte. Je inšpirovaná klasickými JRPG titulmi ako Chrono Trigger, Final Fantasy 6, Valkyrie Profile alebo modernejšie Bravely Default. Ak patríte k fanúšikom, určite ju neprehliadnite. Crisbell je mág a svojimi schopnosťami vie ovládať čas. Túto mechaniku využijete nielen pri súbojoch, kedy je jedna časť sveta ako z rozprávky a druhá pripomína postapokalyptickú budúcnosť, ale aj pri riešení rôznych problémov v hernom svete. Na hráčov by tu malo čakať nejedno ťažké rozhodnutie, ktoré ovplyvní ako sa svet zmení. Ovplyvníte tak nielen život hlavnej postavy, ale aj ostatných hrdinov, ktorí vás budú na ceste sprevádzať.

Temtem

Každý Pokémon hráč sníva o jednej veci. Online MMO Pokémon hre. Temtem by mal splniť práve toto dlhoročné prianie. Už na prvý pohľad je jasné, že sa autori inšpirovali svetom vreckových príšer. Našťastie ale nejde o plagiátorstvo ale do hry prinášajú svoje vlastné nápady.
Že je takýto titul žiadaný dokázala aj kickstarterová kampaň, kde sa vyzbieralo vyše pol milióna dolárov.
Tešiť sa môžeme na príbeh naprieč šiestimi ostrovmi, online svet s co-op dobrodružstvami, možnosť mať a upravovať si vlastný dom a nebude chýbať ani kompetitívny herný režim, kde si hráči budú môcť zmerať silu svojich príšer.

The Red Lantern

Atmosferická adventúra s rogue-lite prvkami vás zavedie do mrazivej Alijašky. Budete tu trénovať na preteky psích záprahov. Nie všetko ale pôjde podľa plánov a tak sa ocitnete v divočine, z ktorej budete musieť nájsť bezpečnú cestu a pritom. So svojimi piatimi psami tak budete preskúmavať divokú prírodu, hľadať veci potrebné na prežitie a mali by tu byť prichystané stovky unikátnych udalostí, ktoré vám môžu skrížiť cestu.

Sakuna Of Rice and Ruin

Sakuna je hra silne inšpirovaná východnou mytológiou. Kombinuje v sebe viacero žánrov, prevažne plošinovku so simulátorom. Na jednej strane bude poskakovať po prírode opusteného ostrova, bojovať proti príšerám, zbierať lepšie vybavenie a cenné predmety. Popri tom sa ale budete musieť ako bohyňa Sakuna postarať o ľudí, ktorí s vami na tomto ostrove skončili. Tu nastupuje akýsi simulátor mesta, respektíve malej dediny, kde sa budete starať o polia, úrodu a životy obyvateľov. Akčná časť hry pôsobí plynulo a graficky je spracovaná skvelo a tak len ostáva dúfať, že takýto exotický mix žánrov bude fungovať.

Raji: An Ancient Epic

Po Japonskej mytológii tu máme s Raji závan Indie. Hra začína v okamihoch, kedy sa rozpúta vojna medzi démonmi a bohmi. Démoni sa tak rozhodnú podmaniť si aj ľudský svet. Bohovia si uprostred chaosu, ktorý sa na Zemi rozpúta, vyberú mladné dievča Raji ako bytosť, ktorá ma ľudí zachrániť. Nie je to často, čo sa nám do rúk dostávajú hry s nádychom hinduistickej a belizskej tematiky. Hra je zasadená do detailného 3D prostredia, kde na vás čakajú nie len taktické súboje s hordami démonov, ale aj masívne paláce a pevnosti plné rébusov a logických prekážok.

Spiritfarer

Indie titul s unikátnom tematikou. Plavíte sa po svete na malej loďke, no máte veľkú úlohu. Odprevadiť duše mŕtvych do sveta zosnulých. Počas dobrodružstiev sa s nimi budete môcť spriateliť, čo občas určite zahrá na city. Hlavne v spojení s tým, že vďaka farbám a fantastickému svetu, v ktorom sa Spiritfarer odohráva pôsobí na prvý pohľad titul veselo. Za milým zovňajškom sa skrýva nepríjemný koniec každej plavby na člne a budete sa musieť naučiť ako povedať večné zbohom priateľom, ktorých získate.

Sable

Dobrodružstvo so silnou atmosférou, zamerané na príbeh, zaujme už svojou na prvý pohľad jednoduchou kresbou s výraznými linkami. Ako mladá Sable budete preskúmavať púštnu planétu. Prostredníctvom prastarých monumentov a ruín postupne odhalíte minulosť civilizácie, ktorá tu sídli. Budete hľadať odpovede na otázky, prečo ľudia prišli doprostred púšte a rozhodli sa žiť v tak nehostinnom prostredí. Prostredníctvom týchto poznatkov bude Sable dospievať a zistí niečo o dôležitosti rodiny a aké to je, keď je človek súčasťou niečoho väčšieho, než je on sám.

Necrobarista

Necrobarista sa snaží priniesť do žánru Visual Novel niečo nové. Príbeh je sústredený v kaviarni s množstvom rozličných postáv, kde sa mieša hipsterská kávová kultúra a pofidérne praktiky nekromancie. Okrem štylizovaného anime vizuálu vieme aj niečo málo z príbehu. Kaviareň Melbourne nie je totiž miesto, kam si na obed odskočíte prebrať sa dúškom tmavého elixíru. Pravidelnými návštevníkmi sú tu totiž mŕtvi, ktorí sem prišli stráviť svoje posledné chvíle na zemi. Hra mala byť vydaná ešte tento rok, no vývojári sa vyjadrili že mali mnoho problémov a tak by sme sa hry mali dočkať niekedy v priebehu 2020.

Unto the End

2D pixelová akčná adventúra vás postaví do nepríjemnej situácie otca. Má v rukách iba meč a dýku a musí sa vydať na dlhú púť, aby získal späť svoju rodinu. Hlavným lákadlom tohto titulu je súboj, na ktorom si dávajú autori extra záležať. Mal by byť založený na rýchlych a presných reakciách. Každé stretnutie s nepriateľom je pripravené tak, aby išlo o výzvu. Nepriatelia budú mať svoje vlastné motivácie a miesto v hernom svete.

Scourge Bringer

Rýchly pohyb, rogue-like, metroidvania, old-school pixel art a drsná hudba. Táto hra má všetky predpoklady na to, aby zaujala indie hráčov. Dungeon, ktorý treba preskúmať sa bude stále meniť, skryté chodby vám odhalia osud dobrodruhov, ktorí skúšali šťastie pred vami a ak sa vám podarí dostať sa cez všetky nástrahy, budete si musieť poradiť s tuctom bossov.

The Falconeer

Toto vzdušné dobrodružstvo má na svedomí Tomas Sala, známy ako autor Moonpath to Elsweyr, série modov pre Skyrir. Od čias modovania si vybudoval pri tvorbe hier svoj jedinečný štýl a tentokrát prichádza s nezvyčajným gameplayom. Budete tu ako vzdušný bojovník lietať nad morskými hladinami a vo fantasy poňatí vzdušných bojov sa postavíte ostatným letcom, ako aj lietajúcim hmyzoidným potvorám, lietajúcim lodiam a dračím bojovníkom.

Ministry of Broadcast

Zo susedného Česka prichádza hra, ktorá kombinuje Orwellovskú dystópiu s reality šou a hernými prvkami pôvodného Prince of Persia a Oddworld: Abe’s Exodus. Krajina je rozdelená veľkou stenou a aby ste sa dostali k svojej rodine, musíte vyhrať reality šou, ktorá je vysielaná po celej krajine a organizovaná Režimom. Temný humor, sarkastické narážky, absurdita humoru a depresívne zobrazenie sveta sa nás budú snažiť zabaviť už začiatkom budúceho roku.

No Straight Roads

Rytmické hry nabrali za posledné desaťročie rôzne podoby. No Straight Roads je akčná adventúra, ktorú hudbu plne využíva ku gameplayu, ale nejde tu o tlačenie kláves v zobrazovanom poradí. Namiesto toho bude hudba určovať, kedy nepriatelia útočia, kedy sa máte niečomu uhnúť a podobne. Hrať bude možné za dve postavy, Mazday a Zuke. Vašou úlohou bude pomstiť sa podlému vydavateľstvu, ktoré odmietlo vypočuť si vaše nahrávky. Postupne sa ale odhalí, že korporácia má oveľa viac špinavé ruky, než sa zdalo. Na vás bude, aby ste chytili silu rockovej hudby do vlastných rúk a poviedli hudobnú revolúciu.

12 Minutes

Interaktívny thriller vás uväzní v 12minútovej smrteľnej slučke. Aby ste sa z nej dostali, budete musieť využiť všetky informácie, ktoré vám budú podané. No ani vtedy nebude jednoduché vymaniť sa z teroru, ktorý bude vaša hlavná postava zažívať, keď sa romantický večer s manželkou zmení na peklo v momente, keď k vám vtrhne detektív, padne obvinenie z vraždy a následne vás dobije na smrť. Hra je mierená predovšetkým na fanúšikov thrillerov a hororu a filmov ako The Shining, Rear Window alebo Memento.

Cloudpunk

Cyberpunk nie je jediná hra, ktorá vám budúci rok prinesie neónovú budúcnosť. Cloudpunk sa ale na žáner pozerá z trochu nevšedného uhlu. Namiesto akcie vás tu čaká simulácia bežného života. Respektíve, ocitáte sa v roli Rania, ktorý je jednoducho povedané kuriér. Hráčov čaká stretnutie s rôznymi obyvateľmi budúcnosti a nie vždy to budú ľudia z mäsa a kostí. Každý má ale svoj príbeh a aj ten váš, respektíve príbeh Rania, sa jedného večera razantne pri jazdení zmení.

Minute of Islands

Dobrodružstvo na lodi a ostrovoch, ktoré na prvý pohľad zaujme svojím komiksovým vizuálom. Mo je šikovná mechanička a na svojich cestách sa snaží opravovať technológie, ktoré na ostrovoch zanechali obri. Tí jedného dňa zmizli z planéty, no ich práca musí byť udržiavaná, inak budú všetci v ohrození. Gameplay je založený na riešení rébusov, ktoré budú využívať celé herné prostredie a dopĺňať ich bude farebný svet, v ktorom budete cestovať medzi rozmanitými ostrovmi, stretnete jedinečné NPC a budete odhaľovať zabudnuté tajomstvá.

Zdroj: rôzne

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk