Iba málokto zažil tak úspešnú dekádu ako tvorcovia Zaklínača a Cyberpunku 2077

Iba málokto zažil tak úspešnú dekádu ako tvorcovia Zaklínača a Cyberpunku 2077

 

Čísla hovoria samé za seba.

Zdá sa, že posledných 10 rokov môže poľské štúdio CD Projekt RED a jeho materská spoločnosť, CD Projekt považovať za veľmi vydarené. Nie len že sa dostali do povedomia veľkého množstva hráčov, ktorí o nich predtým nevedeli, ale dokázali si pri tom zachovať veľmi „consumer friendly“ tvár a preto sú v komunite core hráčov veľmi obľúbení. A navyše dokazujú. že finančný úspech môžete zažiť aj tak, že nebudete zdierať hráčov o každý cent.

Spoločnosť CD Projekt SA totiž od konca roku 2009 zažila nárast v cene akcií a teda vo svojej hodnote o neuveriteľných 21 000%. K tomu dopomohlo vydanie niekoľkých väčších či menších hier, pričom tým kraľoval hlavne druhý a tretí Zaklínač a momentálne chystajú očakávanú RPG hru Cyberpunk 2077 a svojou trochou určite prispelo aj prevádzkovanie digitálnej distribučnej služby GOG. Hodnota spoločnosti je teraz stanovená na 6,8 miliardy dolárov, pričom sa dá očakávať, že pred vydaním hry ešte porastie.

Znamená to, že keď ste sa náhodou ešte v roku 2009 stali vlastníkom akcií spoločnosti, tak teraz ste pravdepodobne v dobrom balíku.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk