Americký kongresman využil peniaze určené na kampaň na nákup hier na Steame

Americký kongresman využil peniaze určené na kampaň na nákup hier na Steame

 

Efektívnejšie využitie peňazí?

Tak. Nakoniec sa priznal. Americký kongresman za štát Kalifornia Duncan D. Hunter prestal popierať svoju vinu a uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste. Peniaze, ktoré mali byť určené na politickú kampaň totiž okrem iného používal aj na nákup hier na Steame.

Celé vyšetrovanie sa začalo ešte v roku 2016, kedy sa objavili podozrenia týkajúce sa nákladného životného štýlu Huntera a jeho rodiny, čo bolo celkom zvláštne, pretože jeho súkromné účty boli vo veľkých dlhoch. Netrvalo dlho a vyšetrovaním sa prišlo na to, že svoj nákladný životný štýl financujú prostredníctvom peňazí určených na politickú kampaň.

Celkovo z tých peňazí minul 1302 dolárov na nákup hier na Steame a okrem toho si za ne ešte kupoval napríklad fast food, lego sety, Playdoh, luxusné hotely a dovolenky a lístky do kina.

Zatiaľ sme sa nedozvedeli, aký trest Hunter dostane, no v pri takomto zneužití je maximálny trest 5 rokov odňatia slobody a 250 tisícová pokuta.

Za nás môžeme skonštatovať, že nákup hier v takejto hodnote nám príde ako oveľa lepší spôsob minutia peňazí. Ale možno preto sme hráči a nie politici. 

Zdroj: Justice.Gov

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk