Google Stadia s ďalším menším problémom: Chromecast Ultra sa prehrieva

Google Stadia s ďalším menším problémom: Chromecast Ultra sa prehrieva

 

Power of the Cloud.

Aj keď výpočtová sila Google Stadia nespočíva vo vašom lokálnom hardvéri, ale vo veľkých datacentrách, tak nejakým spôsobom sa k vám tento stream musí dostať. A keď nemienite hrať cez Chrome, ale chcete sa rozvaliť pred televízorom, tak Stadia funguje cez Chromecast Ultra, ktorý je okrem iného súčasťou Founders/Premiere edícií tejto platformy.

Lenže vyzerá to tak, že Chromecast Ultra trochu nezvláda nával dekódovania obrazu v 60FPS, pretože mnohí užívatelia na Stadia subreddite začali hlásiť, že ich Chromecast Ultra sa pri hraní hier cez Google Stadia prehrieva. Jeden z užívateľov sa podelil o svoju skúsenosť z hrania Destiny 2, kedy mu po 4 hodinách hrania vyplo Chromecast Ultra práve kvôli vysokej teplote.

Google prostredníctvom komunitnej manažérky Grace prezradil, že teplota Chromecast Ultra môže vzbudzovať obavy, no produkt bol údajne testovaný a neexistujú problémy s prehrievaním. A údajne všetko funguje tak, ako má.

Lenže, užívatelia tvrdia, že Chromcast Ultra sa dokonca počas hrania Stadia hier vypína, aby sa zabránilo jeho poškodeniu a zapnúť sa dá až po chvíli, keď vychladne. Navyše, množstvo ľudí, ktorí tento problém hlásia naznačuje, že pravdepodobne nejde o problém niekoľkých vadných kusov, ale že takéto správanie je pri používaní Stadie na Chromecast Ultra bežnou záležitosťou.

Celkovo je to ďalší z rady problémov, ktorým čelí spoločnosť Google pri spustení svojej služby. O tých ďalších si môžete prečítať nižšie. 

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk