• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • Studená sprcha pre fanúšikov? Seriálový Zaklínač na Netflixe nebude hlavne o Geraltovi. A Sapkowski počas nakrúcania plakal
Studená sprcha pre fanúšikov? Seriálový Zaklínač na Netflixe nebude hlavne o Geraltovi. A Sapkowski počas nakrúcania plakal

Studená sprcha pre fanúšikov? Seriálový Zaklínač na Netflixe nebude hlavne o Geraltovi. A Sapkowski počas nakrúcania plakal

 

Televízna producentka Lauren S. Hissrich, ktorá stojí aj za očakávaným seriálom Zaklínač, na londýnskom Comic-Cone poriadne zaskočila fanúšikov bielovlasého lovcu príšer.

Až doteraz si všetci mysleli, vrátane nás, že seriálový Zaklínač bude najmä o... zaklínačovi. Fanúšikovia už stihli pripravovanú novinku, ktorá má premiéru 20. decembra na Netflixe, rozobrať zo všetkých možných strán – počnúc hlavným obsadením, do ktorého patrí najmä Henry Cavill, a končiac trochu rozpačitými brneniami nilfgaardskych vojakov.

O čom sa však doteraz nehovorilo takmer vôbec, bol samotný scenár. Tvorcovia už dávnejšie potvrdili, že Zaklínač nebude oplývať akýmsi arcinepriateľom Geralta, a teda že bude skôr orientovaný na poviedkovú rovinu Sapkowského kníh. Priestor teda dostanú aj postavy, ktoré boli v knižnej predlohe len sekundárne a na ktoré ste zrejme pri hraní hier zväčša ani len nepomysleli – druid Myšilov, Tissaia, Filavandrel, Cahir, Fringilla, Torque, Toruviel a mnohí, mnohí ďalší.

Chýbať, samozrejme, nesmú a ani nebudú postavy Geraltovej osudovej lásky Yennefer a ich „adoptívnej dcéry“ Cirilly. S tým sa rátalo, no nie? Už menej však s informáciou, že tieto dve dámy dostanú na obrazovke viac priestoru než Geralt samotný.

„Máme tu 8 (Sapkowského) kníh, čítala som všetky. Vedela som, že chcem začať s krátkymi príbehmi. Vysvetlia, kto vlastne zaklínači sú. Ale chcel som uviesť na scénu Ciri a Yennefer skôr. Spoznáte Ciri ešte predtým, než sa ona spozná s ostatnými postavami,“ prezradila Hissrich na popkultúrnom festivale Comic-Con v Londýne.

Samozrejme, že mnohí prítomní fanúšikovia sa začali obávať o to, koľko minutáže sa tým pádom ujde Geraltovi. Hovorte si, čo chcete, Zaklínač bez Geralta je ako pivo bez peny. A nemyslím si to sám!

Podľa portálu VG247, ktorý sa odvoláva na webstránku Redanian Intelligence (v preklade „Redanská rozviedka“), Hissrich všetkých ubezpečila, že Geralt dostane slušnú porciu pozornosti, avšak...!

... a to „avšak“ sa mi naozaj, naozaj nepáči...

... avšak je dôležité, aby boli v hlavných úlohách aj Yennefer s Ciri. „Musíme im najprv porozumieť ako jednotlivcom, aby sme boli schopní rozumieť im ako skupine,“ myslí si producentka.

Neviem, ako vy, ale ja sa napríklad veľmi teším na príbeh Yennefer o tom, ako sa z hrbatej ženy stala nádherná čarodejnica. Len sa teraz trochu obávam o to, či Geralt nakoniec neskončí len ako jedna z hlavných postáv. Predsa len, bol alfou a omegou v knihách, ktoré sú skvelé, a aj v hrách, ktoré sú úžasné, tak by som prosil, aby to do tretice bolo rovnaké aj v seriáli.

Moja reakcia je v tomto prípade mierna, nakoľko na internete sa podľa VG247 spustila celkom slušná smršť antifeministických komentárov a hejtov. Ale argument: „Ani pri Supermanovi by ste nespravili film o Lois Lane“ má podľa mňa niečo do seba. Ale nemaľujme čerta na stenu! Na záver ešte Hissrich prezradila, že spisovateľ Andrzej Sapkowski, z ktorého hlavy svet Zaklínača pochádza, počas nakrúcania seriálu plakal. A neboli to vraj slzy smútku, ale radosti.

A vy ste na tom ako? Zaskočili vás tieto oznámenia? Tešíte sa teraz na Zaklínača o čosi menej, alebo ste absolútne bez obáv? Dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: VG247

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk