Hlúpa herná stávka skončila smrťou: Ďalší obvinený dostal 15 mesiacov

Hlúpa herná stávka skončila smrťou: Ďalší obvinený dostal 15 mesiacov

 

Zamotaný prípad má svoje rozuzlenie.

Po tom, čo sa Tyler Barriss priznal k tzv. „swattingu“ a hrozí mu 20 rokov padol v tomto prípade, ktorý dokazuje ľudskú hlúposť ďalší rozsudok. Ďalší z účastníkov tohto nešťastia, ktorý si vyžiadal život 28-ročného Andrewa Fincha bol odsúdený na 15 mesiacov odňatia slobody za spoluúčasť na tomto nešťastí. Casey Viner dostal navyše zákaz hrať videohry po dobu dvoch rokov.

Ak náhodou neviete, čo sa stalo. V roku 2017 pri hraní Call of Duty: WWII sa pohádali vtedy 18-ročný Casey Viner a vtedy 20-ročný Shane Gaskill kvôli stávke o 1,50$. Počas hádky Gaskill vyzval Vinera, aby k nemu poslal SWAT oddiely a naschvál mu poskytol svoju predchádzajúcu adresu. Viner následne poskytol túto adresu 25-ročnému Tylerovi Barrissovi, ktorý na túto adresu privolal oddiely SWAT (Keď v USA nahlásite, že na mieste sa nachádza nebezpečná ozbrojená osoba, tak tam vyšlú oddiely SWAT)

Oddiely dorazili na adresu, kde im dvere otvoril 28-ročný Andrew Finch, ktorý počas prehliadky „neočakávane zložil svoje ruky,“ čo vyústilo v to, že ho príslušník polície zastrelil.

Aj Viner a aj Gaskill najprv obhajovali svoju nevinu, no Viner sa následne k činu priznal. Za jeho účasť na tejto nešťastnej udalosti mu hrozili dva roky odňatia slobody, no nakoniec poputuje za mreže na 15 mesiacov.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk